Dzisiaj ORLEN Cup Łódź 2023. Zapowiadają się duże emocje

Słyszałam, że w hali ma być sześć tysięcy ludzi, więc atmosfera powinna być fantastyczna. Super, bardzo się cieszę i wszystkich zapraszam – mówiła wczoraj na konferencji prasowej Ewa Swoboda. Najszybsza polska sprinterka będzie jedną z gwiazd mityngu lekkoatletycznego ORLEN Cup Łódź 2023, który w sobotnie popołudnie odbędzie się w Atlas Arenie. 

– Bardzo lubię tu biegać, zawsze mi się tu dobrze biegało i atmosfera mnie niosła. Rok temu było fantastycznie. Sezon już zaczęłam, na razie spokojnie, ale liczę, że tutaj w Łodzi będzie najlepiej. Chcę biegać szybko, bo muszę się odegrać ze ubiegłoroczny Belgrad i mistrzostwa Europy w Toruniu. Chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić. Czy to się uda? Nie wiem, nie obiecuję, ale postaram się. No i chcę mieć medal mistrzostw Europy – dodaje Ewa Swoboda, rekordzistka Polski w biegu na 60 metrów.

Kiedy biegnie Swoboda?

Rywalizacja w ORLEN Cup Łódź 2023 rozpocznie się o godzinie 15:40 od biegów młodzieżowych na dystansie 60 metrów. Po oficjalnej ceremonii otwarcia, które zaplanowane jest tuż przed godzinie 16:00, jako pierwsi do rywalizacji przystąpią skoczkowie o tyczce. A później w planach są biegi na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn oraz skoku wzwyż i pchnięcia kulą mężczyzn. Imprezę zwieńczą finały biegów na 60 metrów mężczyzn oraz kobiet. Ten ostatni, który chce wygrać Ewa Swoboda, zaplanowany jest na 19:07.

Na listach startowych nie brakuje znakomitych zawodników z całego świata. Wiadomo, że polscy kibice będą przede wszystkim wspierać krajowe gwiazdy – oprócz Swobody także świetną płotkarkę Pię Skrzyszowską, skoczka o tyczce Piotra Liska, czy kulomiota Konrada Bukowieckiego.

– Mam dobre wejście w sezon halowy, zaczęłam od rekordu życiowego i cele są wysokie, ale nie wiem, czy już teraz na sobotę. Ale w sezonie chcę generalnie powalczyć o rekord Polski i poprawić swoją życiówkę. Fajnie, że kibice wracają, bo uwielbiam, gdy nam kibicują. Biegałam tutaj dwa razy i zawsze było świetnie. Patrzę optymistycznie na sobotę, bo tutaj zawsze czułam się znakomicie – mówi Pia Skrzyszowska, aktualna mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki.

Gwiazdy lubią Łódź

Z polskimi zawodnikami rywalizować będą znakomici obcokrajowcy, m.in. mistrz olimpijski w biegu na 100 metrów Włoch Marcell Jacobs, dwukrotny mistrz świata i medalista igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce Amerykanin Sam Kendricks, czy medalista mistrzostw świata Filipińczyk Ernest Obiena.

– Zawodnicy po prostu lubią do nas przyjeżdżać, a np. Marcel Jacobs podkreśla w kuluarowych rozmowach, że atmosfera i organizacja mityngu są naprawdę świetne. Dla niego to będzie pierwszy start w tym sezonie i nieprzypadkowo wybrał na ten pierwszy start właśnie mityngu ORLEN Cup Łódź 2023 – dodaje Sebastian Chmara, dyrektor mityngu.

Początek mityngu o godz. 15:40. Bilety dostępne są w serwisie internetowym kupbilet.pl.

Zawody na żywo pokaże stacja TVP Sport. Start transmisji o godzinie 16:20.

Źródło: ORLEN Cup Łódź