Fundacja DKMS dołącza do akcji charytatywnej #BiegamDobrze

Fundacja DKMS wspierająca pacjentów walczących z nowotworami krwi oraz chorobami układu krwiotwórczego dołączyła do akcji #BiegamDobrze. Od dziś istnieje możliwość wsparcia fundacji poprzez udział w największych stołecznych biegach ulicznych m.in. 17. Półmaratonie Warszawskim i 45. Maratonie Warszawskim.

W słusznej sprawie biegnie się lżej

#BiegamDobrze to powstała w 2015 roku biegowa akcja charytatywna Fundacji „Maraton Warszawski”, która co roku pomaga wielu instytucjom dobroczynnym. Aby dołączyć do akcji wystarczy rejestrując się na wybrany bieg organizowany przez FMW założyć zbiórkę i wybrać organizację, której chcemy pomóc.

Wirtualne skarbonki uczestników zapełniają się dzięki zaangażowaniu znajomych, rodzin i współpracowników biegaczy. Po zebraniu kwoty minimalnej, określonej w regulaminie biegu, autor zbiórki otrzymuje pakiet startowy.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że akcja #BiegamDobrze tak bardzo się rozwija. Nowa organizacja to nowa energia, nowi biegacze i jeszcze większy wybór dla pomagających biegających. Akcja ma już spory staż, a my wciąż nie mamy dość! Biegacze prześcigają się, dosłownie – na trasie i w przenośni – w pomysłach, jak zachęcić do wsparcia zbiórek. Nie możemy doczekać się kolejnej fali kreatywności – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”.

Biegaczy biorących udział w akcji #BiegamDobrze wyróżnia specjalny numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. W słusznej sprawie biegnie się lżej – zgodnie z mottem akcji uczestników do startu w zawodach napędza szczytny cel.

Masz to w genach

Fundacja DKMS prężnie działa w Polsce od 2008 roku. Jej misją jest znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. W 2018 roku fundacja zainicjowała Program Rozwoju Polskiej Transplantologii, którego celem jest wsparcie pacjentów chorujących na nowotwory krwi od momentu diagnozy aż do całkowitego wyleczenia.

– Od 2008 roku zarejestrowaliśmy ponad 1,8 mln potencjalnych dawców szpiku, a ponad 11 tysięcy z nich zostało dawcami faktycznymi i podarowało szansę na życie pacjentom walczącym z nowotworami krwi. Pomóż nam szerzyć ideę dawstwa szpiku, rejestrować nowych potencjalnych dawców oraz wspierać pacjentów chorych na nowotwory krwi. Dołącz do #TeamDKMS. Razem wyprzedzimy raka – apeluje Inez Jaworska, koordynatorka Fundacji DKMS.

Środki pozyskane w ramach akcji #BiegamDobrze fundacja wykorzysta do wsparcia szerzenia ideii dawstwa szpiku i rozwoju bazy potencjalnych dawców.

– Pracownicy oraz wolontariusze nieustannie rejestrują nowe osoby i powiększają bazę potencjalnych dawców szpiku, zwiększając nadzieję na wyleczenie pacjentom potrzebującym transplantacji szpiku. Dodatkowo, poprzez zakup urządzeń medycznych, remonty oddziałów, czy wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne, holistycznie zajmujemy się potrzebami osób zmagających się z chorobą. Razem dajmy nadzieję na wyleczenie – argumentuje przedstawicielka Fundacji DKMS.

Kiedy biegać i wspierać?

Fundacja DKMS dołączyła do grona pozostałych organizacji charytatywnych, wchodzących w skład akcji #BiegamDobrze. Do wspólnych dobroczynnych działań można dołączyć przy okazji tegorocznych biegów, takich jak zbliżające się wielkimi krokami: New Balance Bieg na Piątkę i 17. Półmaraton Warszawski, które będą miały miejsce 26 marca i odbywający się pod koniec września 45. Maraton Warszawski.

Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny, wybierając ścieżkę charytatywną. W ten sposób oprócz startu w dużej imprezie biegowej, pomaga się wielu potrzebującym.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski