Mezo pobiegnie w Półmaratonie Grodziskim. Zagra dwa koncerty

Organizatorzy 15. jubileuszowego Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” poinformowali, że w imprezie zaplanowanej na 11 czerwca wystartuje Mezo, czyli Jacek Mejer. Artysta w Grodzisku Wielkopolskim nie tylko pobiegnie na dystansie 21,097 km, ale również wystąpi na dwóch koncertach.

– Cieszę się, że jako doświadczony biegacz po raz pierwszy stanę na starcie tego kultowego biegu i będę miał też okazję oraz przyjemność zagrać dla was na starcie i na Rynku. Bądźcie tam koniecznie, zapisujcie się na bieg, wpadajcie na koncert, do zobaczenia na miejscu – powiedział Jacek Mejer.

Mezo to jeden z najszybszych muzyków w Polsce. Legitymuje się imponującymi rekordami życiowymi. 5 km najszybciej pokonał w 17:29, 10 km w 35:29, półmaraton w 1:18:54, a maraton w 2:48:32. W 2017 roku, w dniu 10. PKO Poznań Półmaratonu, wydał album „Życiówka”, na którym znalazły się utwory tekstami nawiązujące do jego biegowej pasji.

Zapisy na bieg w Grodzisku rozpoczną się 5 marca o godzinie 16:00. Będą prowadzone na stronie polmaratongrodzisk.pl. Limit uczestników to 3,5 tysiąca miejsc.

Grupa „0” i Anioły

Jednocześnie organizatorzy poinformowali, że podobnie jak rok temu w półmaratonie wystartuje grupa „0”.  To propozycja dla biegaczy, którzy mają wątpliwości czy zmieszczą się w limicie 3 godzin. „Zerówkowicze” wyruszą na trasę 15 minut przed oficjalnym startem. Aby dołączyć do grupy należy po zapisach wysłać zgłoszenie na adres e-mail: m.malecki@grodzisk.wlkp.pl

– Często powtarzamy, że Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” jest dla wszystkich biegaczy, bez względu na rekordy, osiągnięcia, doświadczenie. Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z biegami długodystansowymi, stąd wiemy, że nie jest przyjemnie biec samotnie, na końcu stawki, w obawie czy zmieścimy się w limicie czasowym. Znaleźliśmy na to radę! – wskazują organizatorzy grodziskiego półmaratonu.

Rozwiązaniem tym jest grupa opiekunów, tak zwanych „Aniołów Stróżów”, którzy pobiegną z początkującymi na czas około 3 godzin. Ich zadaniem będzie wspieranie wszystkich chętnych w dotarciu do mety. Organizatorzy będą czekali na tych biegaczy ze specjalną niespodzianką.

red

fot. w nagłówku: Mezo na mecie 16.PKO Poznań Maraton (fot. Jakub Kaczmarczyk)