New Balance Bieg na Piątkę tańszy tylko do końca lutego

26 marca odbędzie się New Balance Bieg na Piątkę towarzyszący  17. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. Organizatorzy zachęcają do startu zarówno debiutantów jak i wytrawnych zawodników. Atutami biegu są wygodna i szybka 5-kilometrowa trasa wytyczona w centrum miasta oraz atmosfera dużego sportowego wydarzenia. Niższa opłata startowa obowiązuje tylko do końca lutego. 

Start New Balance Biegu na Piątkę nastąpi 26 marca o godzinie 10:00 z ulicy Konwiktorskiej.

Po skręcie w prawo trasa prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, później nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego, który pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech. Następnie zakręt – znów w prawo i długa aż na dwa kilometry prosta prowadząca do mety na Wisłostradzie. W okolicach czwartego kilometra uczestnicy przebiegną obok Cytadeli Warszawskiej.

Meta biegu zlokalizowana będzie w okolicy Multimedialnego Parku Fontann, w którym powstanie pełne atrakcji dla całych rodzin Miasteczko Biegacza.

– Wyłączone z ruchu samochodowego ulice Warszawy i doping kibiców to przeżycie na najwyższym poziomie. Trasa New Balance Bieg na Piątkę sprzyja dobrym wynikom i jest doskonała na początek biegowej przygody – pokazały nam to ubiegłoroczne rezultaty i zadowoleni biegacze. Trzymamy kciuki za wyniki wszystkich uczestników – mówi Magda Skrocka dyrektor komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Dla kogo bieg na 5 km?

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę ze startami. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie. Nie oznacza to jednak, że bardziej zaawansowani biegacze nie odnajdą się w tym wydarzeniu. Dla takich osób bieg stanowi świetną okazję, aby pobić swój życiowy rekord i powalczyć o nowe rekordy życiowe.

– Start w New Balance Biegu na Piątkę to świetna okazja dla początkujących biegaczy do tego, by poczuć atmosferę dużej imprezy na własnej skórze i oswoić się ze startami ulicznymi. Atestowana i wygodna trasa, tętniące życiem Miasteczko Biegacza i towarzystwo kilku tysięcy biegaczy – te emocje trzeba poczuć – zachęcają organizatorzy.

Na nieco ponad miesiąc przed datą imprezy na liście startowej 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jest już ponad 8 tysięcy osób. Doliczając do tego uczestników „piątki”, można spodziewać się, że 26 marca na stołeczne ulice wyruszy ponad 10 tysięcy biegaczy.

Taniej tylko do końca lutego

Tylko do końca lutego obowiązuje niższa opłata startowa na bieg  75 złotych, potem wpisowe wzrośnie. Zapisy prowadzone są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. w nagłówku Piotr Dymus