ORLEN Cup Łódź 2023 już w sobotę. Skrzyszowska złamie 7.80?

W sobotę, 4 lutego w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja lekkoatletycznego mityngu ORLEN Cup zaliczanego do cyklu World Athletics Indoor Tour. Organizatorzy awizują start wielu światowych gwiazd, a także polskiej czołówki z Pią Skrzyszowską i Ewą Swobodą na czele.

 Świat kontra biało-czerwoni

– W każdej konkurencji kibice będą mogli śledzić pojedynki naszych rodzimych gwiazd z bohaterami ze świata. Można długo wymieniać nazwiska wielkich mistrzów lekkoatletyki, których zaprosiliśmy do startu w Łodzi, chociaż chyba największą gwiazdą jest włoski mistrz olimpijski w sprincie Marcel Jacobs – mówi na kilka dni przed mityngiem Sebastian Chmara, dyrektor ORLEN Cup Łódź 2023. – Na bieżni będzie oczywiście więcej znanych postaci, warto wymienić chociażby naszą młodziutką Pię Skrzyszowską oraz Ewę Swobodę, która rok temu biła tutaj rekord Polski. Zobaczymy też Kubę Szymańskiego, który ostatnio triumfował w dobrze obsadzonych zawodach w Niemczech – wylicza.

Skrzyszowska złamie 7.80?

Za nami pierwsze mityngi w halowym sezonie. Udane występy polskich lekkoatletów rozbudzają apetyty kibiców na kolejne dobre wyniki na bieżni. Jesteśmy ciekawi, jak w łódzkiej Atlas Arenie spisze się Pia Skrzyszowska.

Warszawianka w ubiegłą niedzielę w Düsseldorfie z wynikiem 7.86 wyrównała należący do Grażyny Rabsztyn drugi najlepszy rezultat w historii polskiej lekkiej atletyki na dystansie 60 m przez płotki. W historii szybsza była tylko Zofia Bielczyk, która 43 lata temu w Sindelfingen uzyskała wynik 7.77.

– Bieżnia w Atlas Arenie jest szybka, nasza płotkarka w wysokiej formie, a to może pozwolić pobiec jej 60 metrów przez płotki poniżej 7.80 – uważa Chmara.

Taki wynik chciałaby osiągnąć sama Skrzyszowska, która odważnie mówiła o tym po wygranym przez nią finale biegu w Düsseldorfie.

Atlas Arena czeka na kibiców

Organizatorzy liczą, że w sobotę do Atlas Areny licznie przybędą kibice. Po dwóch latach, gdy z powodu pandemii trzeba było ograniczać liczbę widzów teraz ponownie łódzki obiekt znów ma zapełnić się tysiącami sympatyków sportu.

– Ponownie możemy zaprosić na trybuny kibiców i wierzę, że pokażą oni jak bardzo Łódź i cały region kochają sport. Przed COVID-em atmosfera w hali była zawsze perfekcyjna. Jestem przekonany, że w sobotę ponownie tysiące osób przyjdą bawić się lekkoatletyką. Wśród nich nie zabraknie młodzieży, bo jak zawsze zaprosiliśmy na trybuny uczestników programu Lekkoatletyka dla Każdego – mówi Lech Leszczyński, współorganizujący zawody prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Początek mityngu o 15:30.  Zawody na żywo pokaże stacja TVP Sport. Start transmisji o godzinie 16:20.

Sponsorem zawodów jest PKN ORLEN. Bilety dostępne są w sprzedaży w serwisie kupbilet.pl.

Źródło: pzla.pl, red

fot. w nagłówku facebook.com/MityngOrlenCup