Ruszają zapisy na wiosenny Sky Tower Run we Wrocławiu

Już można zgłaszać się do ósmej edycji Sky Tower Run, biegu na ostatnie piętro najwyższego budynku we Wrocławiu. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia. Z okazji rozpoczęcia zapisów organizator przygotował niespodziankę.

Sky Tower to oddany do użytku 10 lat temu 50-piętrowy wieżowiec. To jeden z najwyższych budynków w Polsce. Na kondygnacjach od 28. do 48. znajdują się apartamenty, a poniżej biura.  Na przedostatnim, czyli 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy. Właśnie na tym poziomie znajdować się będzie meta kwietniowego Sky Tower Run.

Kto pierwszy na szczycie?

Impreza odbędzie się w randze mistrzostwa Polski w Towerruningu, w których będziemy mogli zobaczyć najlepszych zawodników. Osobną konkurencją będzie rywalizacja Straży Pożarnej w dwóch kategoriach – w strojach sportowych oraz w pełnym rynsztunku bojowym.

Dla zwycięzców wrocławskiego biegu, zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn, czekają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe trofea. Nowością w tegorocznej edycji są dodatkowe premie ufundowane przez Adventum Group – fundusz zarządzający Sky Tower. Przewidziano je w trzech kategoriach: dla zwycięzcy (200 euro), dla najszybszej kobiety (200 euro) oraz dla najstarszego zawodnika (100 euro). Każdy z uczestników, który przekroczy linię mety otrzyma też medal.

Warto szybko się zapisać

Z okazji rozpoczęcia zapisów, organizator przygotował niespodziankę. Każdy, kto zarejestruje się do biegu na stronie skytowerrun.pro-run.pl i opłaci swój udział do piątku, 17 lutego, weźmie udział w losowaniu nagrody specjalnej ufundowanej przez In The Sky Apartments. Będzie to nocleg dla dwóch osób w luksusowym apartamencie w Sky Tower z widokiem na panoramę Wrocławia.

Sky Tower Run 2023 to już ósma edycja biegu, który pozwala zmierzyć się z 1142 schodami wrocławskiego drapacza chmur. W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 1000 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz goście z Ukrainy, Niemiec czy Francji.

Źródło: Sky Tower Run

fot. w nagłówku Depositphotos.com