Ruszyły zapisy na warszawski Maraton Sztafet EKIDEN

Dziś rozpoczęły się zapisy na największy bieg drużynowy w Polsce – EKIDEN Maraton Sztafet. W tym biegu kluczem do sukcesu jest współpraca. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 20 maja na Kępie Potockiej w Warszawie.

Tegoroczna, siedemnasta już edycja Maratonu Sztafet EKIDEN wraca w odświeżonej formule. Podobnie jak przed rokiem, areną imprezy będzie warszawski park Kępa Potocka. Organizatorzy spodziewają się udziału około 600 drużyn. Planują również wiele bezpłatnych atrakcji dla kibiców.

Jakie są zasady Ekidenu?

Zespół składający się z 6 osób wspólnymi siłami pokonuje królewski dystans maratonu – 42,195 km. Pierwszy zawodnik w drużynie przebiega odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Pomiar czasu zostanie dokonany przez sędziów PZLA oraz za pomocą systemu elektronicznego. Chip znajduje się w pałeczce, którą przekazują sobie zawodnicy kolejnych zmian.

W tym roku drużyny będą wyruszały na trasę w 30-minutowych odstępach, co znacznie bardziej wpłynie na dynamikę rozgrywek. Tabela liderów będzie zmieniać się do naprawdę ostatniej chwili, a wyniki będą prezentowane i aktualizowane na bieżąco. Na ukończenie wyzwania każda z drużyn będzie miała 4,5 godziny.

– Zbierz swój sześcioosobowy team i stańcie razem do rywalizacji z drużynami firmowymi, grupami biegowymi, rodziną czy po prostu grupami przyjaciół, których połączyła pasja biegania – zachęcają organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

Wspólne bieganie to integrowanie

W Maratonie Sztafet EKIDEN od lat regularnie udział bierze wiele firm – powstały nawet specjalnie klasyfikacje branżowe. W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą mogły ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG czy klubów i stowarzyszeń sportowych.

– Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie relacji pomiędzy współpracownikami. Sport jest prostą i skuteczną metodą na wprowadzenie pracowników w zupełnie nowe otoczenie i zacieśnianie między nimi więzi. Pozwala na wyzwolenie nieodkrytych cech lub wzmocnienie takich, które przydadzą się w pracy. Rywalizacja drużynowa w EKIDENIE przynosi rezultat, za który odpowiedzialny jest cały zespół – liczy się wynik każdego z uczestników – podkreślają organizatorzy.

Ile kosztuje pakiet startowy?

Zgłoszenia sześcioosobowych ekip przyjmowane są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Do 10 maja opłata startowa za udział drużyny wynosi 540 złotych. Do tego można dokupić bawełniane koszulki w cenie 49 złotych/uczestnik. Na mecie na każdego z biegaczy czekać będzie pamiątkowy medal.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski