Trwają zapisy na Bieg Firmowy i Rowerową Grę Miejską

Trwają zapisy do jednych z największych wydarzeń integracyjnych dla środowiska biznesowego w Polsce. Bieg Firmowy, czyli charytatywna sztafeta biegowa, odbędzie się w maju, a we wrześniu na ścieżki rowerowe Wrocławia i Warszawy wyjadą uczestnicy Rowerowej Gry Miejskiej FRRuuu.

Niezwykła sztafeta

11. edycja Biegu Firmowego odbędzie już 13 maja. Uczestnicy pobiegną stacjonarnie we Wrocławiu oraz dołączą do pomocy z dowolnego miejsca na świecie, przy użyciu aplikacji mobilnej. Zawody mają charakter charytatywnej sztafety biegowej dla pracowników firm, w której każdy zawodnik 5-osobowej drużyny ma do pokonania dystans 5 km w szczytnym celu.

– Projekt wpisany jest w DNA Wrocławia już od 11 lat! Związane z nim wartości umacniane są od ponad dekady. Dla wielu wrocławskich przedsiębiorstw, udział w wydarzeniu to już tradycja. W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 12 tysięcy biegaczy z ponad 520 firm z całej Polski – informują organizatorzy.

Charytatywna sztafeta ma na celu pomoc podopiecznym Fundacji Everest, poprzez integrację środowiska biznesowego oraz promowanie zdrowego trybu życia wśród pracowników.

Dotychczasowe edycje Biegu Firmowego zgromadziły łącznie ponad 66 tysięcy uczestników i uczestniczek, 2,2 tysiąca zaangażowanych firm, a na leczenie i rehabilitację małych bohaterów Fundacji Everest organizatorzy przekazali 1 743 095 złotych.

Co nowego w Biegu Firmowym?

Bieg Firmowy wspiera w tym roku aż 12 małych bohaterów – dzieci z niepełnosprawnościami z Fundacji Everest, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i ich jedyną szansą na sprawniejsze życie jest kosztowna, intensywna rehabilitacja oraz leczenie. Dużą rolę odgrywa tu również wsparcie firm: 3M, Boehringer Ingelheim, Collins Aerospace Wrocław, Garmin Wrocław, Frisco, Multisport czy MPWiK #PijKranówkę.

W Biegu Firmowym jak na razie zadeklarowało udział już blisko 150 firm. Hasco-Lek z Grupy Hasco, czyli wieloletni uczestnik wydarzenia, w tym roku powraca w roli sponsora głównego.

Organizatorzy Biegu Firmowego zadbają również o środowisko. 11. edycja spełnia założenia eko i less-waste, dzięki nowemu pakietowi Green Run. Uczestnicy pobiegną w koszulkach z materiałów przyjaznych środowisku, a za każdego uczestnika z tym pakietem, zostanie posadzone drzewo.

Wydarzenie jest przyjazne rodzinom z dziećmi. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zostanie zorganizowany Bieg Krasnala we Wrocławiu, czyli krótki bieg dla dzieci, z którego cały dochód zostanie przekazany na podopiecznych Fundacji Everest.

FRRuuu na rower

Równolegle trwają zapisy do 3. edycji Rowerowej Gry Miejskiej FRRuuu – największej integracji rowerowej dla pracowników firm w Polsce. To jednodniowe wydarzenie, w ramach którego drużyny mają do pokonania około 25-kilometrową trasę pełną wyzwań i zadań. Inicjatywa pozwala na aktywizację zespołów firmowych w eko-integracji, gdyż za każdego uczestnika, posadzone będzie jedno drzewo. Poprzednie edycje wzbogaciły drzewostan o dodatkowych 2,6 tysiąca nasadzeń.

Rowerowa Gra Miejska FRRuuu dbędzie się stacjonarnie 9 września we Wrocławiu i tydzień później w Warszawie.  Zapisy na Bieg Firmowy i zawody FRRuuu odbywają się na stronach www.biegfirmowy.pl i www.rajdrowerowy.pl.

Źródło: Compani