500 dodatkowych miejsc na 15. Poznań Półmaraton

15. Poznań Półmaraton zwiększa limit miejsc na liście startowej i wznawia możliwość zapisu na imprezę. Na linii startu w niedzielę 16 kwietnia może stanąć nawet 8,5 tysiąca biegaczek i biegaczy. Pierwotny limit 8 tysięcy zawodników wyczerpał się już w poniedziałek 27 marca.

Dodatkowe pakiety

Wszyscy, którzy do tego czasu nie zdążyli zgłosić swojego uczestnictwa, od środy 29 marca mogą zrobić to poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie półmaratonu. Termin zgłoszeń online upływa w dniu 13 kwietnia lub po osiągnięciu limitu opłaconych zgłoszeń. Jeżeli nowy limit nie zostanie do tego czasu wyczerpany, będzie jeszcze możliwość zapisania się na półmaraton w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich w piątek i sobotę poprzedzającą bieg.

Zapisy trwają na stronie halfmarathon.poznan.pl. Pakiet startowy kosztuje 200 złotych.

– Myślę, że decyzja o zwiększeniu limitu na półmaraton bardzo ucieszy biegaczy, ale także organizatorów imprez biegowych – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Ostatni raz sytuacja, w której tak duże zainteresowanie uczestnictwem w naszej imprezie doprowadziło do zwiększenia limitu, miała miejsce przed pandemią. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość – dodaje.

15. Poznań Maraton zachęca biegaczy do udziału wieloma nowościami. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy mogą zaopatrzyć się nie tylko w koszulkę startową, ale także w całą kolekcję odzieży sportowej dedykowaną poznańskiemu biegowi. Jest ona dostępna w sklepie online AdRunaLine – partnera technicznego imprezy. W dniach 14-16 kwietnia nie zabraknie jej także na specjalnym stoisku podczas targów Poznań Run Expo, które są imprezą towarzyszącą 15. Poznań Półmaratonu.

Kwitnące numery startowe

Zawodników powinny również ucieszyć inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego, które Poznań Półmaraton podejmuje we współpracy z Wartą Poznań SA.

Najnowszym zielonym pomysłem organizatorów są kwitnące numery startowe. Oprócz tradycyjnego numeru biegacze znajdą w swoich pakietach eko numery wykonane z biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona maciejki, rumianku i stokrotki. Jeśli po biegu zakopiemy taki numer w ogródku, materiał, z którego został zrobiony, rozłoży się, a nasiona zamienią w mini łąkę kwietną.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

fot. Adam Ciereszko