Co oznacza litera „W” na medalu 15. Poznań Półmaratonu?

Ma 7 cm średnicy, grubość 5 mm i waży około 150 gramów  – oto medal dla uczestników 15. Poznań Półmaratonu. Umieszczono na nim charakterystyczną literę „W” z herbu Warty Poznań oraz przedzielone gwiazdką lata 1929 i 1947 , w których piłkarze „Zielonych” zdobywali mistrzostwo Polski. Na liście startowej imprezy, która w stolicy Wielkopolski odbędzie się 16 kwietnia, jest już prawie 7 tysięcy biegaczy. 

Zielony znaczy eko

Tegoroczną, piętnastą już edycję Poznań Półmaratonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują wspólnie z Wartą Poznań. Porozumienie w tej sprawie zawarto jeszcze ubiegłej jesieni, w roku 110-lecia istnienia najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. Motywem przewodnim biegu jest hasło #WartoByćZielonym i ma ono połączyć sportową rywalizację z troską o środowisko naturalne.

Na medalu umieszczono charakterystyczną literę „W” z herbu Warty Poznań, lata 1929 i 1947 przedzielone gwiazdką, a będące upamiętnieniem sezonów, w których piłkarze „Zielonych” zdobywali mistrzostwo Polski. Jest też hasło #WartoByćZielonym.

Zielony kolor, który pojawi się w tym roku na półmaratońskim medalu, kojarzy się oczywiście z barwami naszego partnera, Warty Poznań. Chcemy jednak, by kojarzył się również z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, które podejmujemy, organizując bieg. Liczę na to, że każda kolejna edycja naszej imprezy będzie bogatsza o nowe proekologiczne pomysły i rozwiązania – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu.

Wyjątkowy medal

Medale, które z zawisną na szyjach uczestników poznańskiego półmaratonu, są wykonane ze stopu metali i mają złote wykończenie oraz zielony akcent. Na brzegach są wypełnione przezroczystą emalią jubilerską i pokryte bezbarwnym lakierem. Mają okrągły kształt, a w koło został wpisany prostokąt. Całość ma nieregularną powierzchnię na kilku poziomach. Wszystko to sprawia, że medal prezentuje się atrakcyjnie i z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla uczestników biegu.

Warta Poznań jest zielonym klubem, któremu bliskie są wszelkie działania mające na celu ochronę środowiska. Cieszymy się, że coraz więcej osób zauważa, że życie w zgodzie z naturą jest możliwe na różnych płaszczyznach – także tych sportowych. W tym roku wspólnie z POSiR zadbamy o to, aby bieg był jak najbardziej „zielony” i mamy nadzieję, że w kolejnych latach wprowadzone proekologiczne rozwiązania staną się standardem – podkreśla Jarosław Żubka, pełnomocnik Zarządu Warty Poznań ds. ESG i wizerunku.

Jednym z rozwiązań przyjaznych środowisku będzie wykorzystanie podczas imprezy biodegradowalnych kubków i serwowanie w nich kranówki. POSiR i Warta zapowiadają, że już niedługo przedstawią kolejne proekologiczne inicjatywy.

Limit uczestników 15. Poznań Półmaratonu wynosi 8 tysięcy, a to oznacza, że dostępnych jest jeszcze tylko trochę nieco ponad tysiąc miejsc. Bieg jest zaplanowany na 16 kwietnia. Zapisy trwają na stronie www.halfmarathon.poznan.pl.

Źródło: POSiR