Dodatkowe 300 pakietów na 20. Cracovia Maraton

Listy startowe jubileuszowego 20. Cracovia Maratonu zostały zamknięte już ponad tydzień temu. Dzisiaj organizatorzy poinformowali, że zwiększyli limit startujących do 6,3 tysiąca zawodników. Oznacza to, że dostępnych jest dodatkowych 300 miejsc na bieg, który w stolicy Małopolski odbędzie się 23 kwietnia.

Kraków czeka na maratończyków

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja biegu. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w kraju, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym.

Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Po drodze nie zabraknie też przykładów nowoczesnej architektury i pięknej przyrody.

W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla Krakowa obiekty – jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną. Organizatorzy wprowadzili tylko kilka niewielkich zmian – takich jak przesunięcie startu i mety w stronę Kościoła Mariackiego.

Zapisy do 20. Cracovia Maraton

Zapisy internetowe do 20. Cracovia Maraton przyjmowane są na stronie cracoviamaraton.pl. Opłata startowa wynosi 160 złotych. Pakiety nie zawierają koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć jej zakupu oraz rozmiar.

Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas imprezy przez firmę ASICS, która jest sponsorem technicznym 20. Cracovia Maraton.

Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku.

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób.

Źródło: ZIS Kraków