Gdańsk uruchamia własny bieg przeszkodowy

AMBERMAN – to nazwa nowego biegu przeszkodowego, którego areną będzie stadion żużlowy w Gdańsku. Impreza odbędzie się 14 maja, a jej najważniejszymi elementami będą rywalizacja, mocny charakter, współpraca, sprawność fizyczna oraz przygoda i zabawa.

AMBERMAN to zawody na trasie naszpikowanej przeszkodami. Dostępne są trzy dystanse – 1,5 km (8 przeszkód), 3 km (15 przeszkód), 6 km (30 przeszkód). Najkrótsza z tras zostanie poprowadzona na płycie i koronie Stadionu Żużlowego im. Z. Podleckiego, a dwie dłuższe będą obejmować również tereny przyległe do tego obiektu.

Organizatorzy zapowiadają, że po drodze nie zabraknie przeszkód o różnym poziomie trudności. Testować będą siłę, zwinność, wytrzymałość i psychikę. Uczestnicy będą m.in. wspinać się po ścianach, czołgać, skakać, wisieć na rękach i przenosić ciężkie przedmioty. Rywalizacja będzie odbywać się w czterech kategoriach: elite, open/junior, team, kids.

– Dotąd w Polsce nie organizowano jeszcze biegu przeszkodowego na stadionie żużlowym. Tutaj w Gdańsku chcemy to zmienić! Podobnie jak zamienić Waszą rolę: z widza podczas meczu speedwaya na rolę uczestnika zawodów AMBERMAN – czytamy w komunikacie prasowym.

Zapisy na zawody AMBERMAN trwają na stronie rungdn.pl/amberman. Pakiety startowe kosztują od 50 do 179 złotych.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu

fot. w nagłówku Sylvek Foto