Jubileuszowy 10. Krakowski Bieg Swoszowicki dla całych rodzin

W niedzielę, 28 maja wystartuje jubileuszowy 10. Krakowski Bieg Swoszowicki na dystansach 5 i 10 km. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zachęcają całe rodziny. Zapowiadają, że każdy, niezależnie od wieku znajdzie tutaj coś dla siebie.  

Miasteczko biegowe wydarzenia zostanie rozlokowane na terenie Uzdrowiska Kraków-Swoszowice przy ulicy Kąpielowej 70 w Krakowie. Biegacze mają do wyboru biegi na dystansach 10 km, 5 km, 1,6 km oraz biegi dla dzieci od 50 m do 300 m w zależności od wieku.

Zapisy na biegi trwają na stronie dostartu.pl. Pakiet startowy na „piątkę” do 16 kwietnia kosztuje 50 złotych, za „dychę” trzeba zapłacić 10 złotych więcej.

Ma być szybsza trasa

– W tym roku staramy się, aby przyspieszyć nieco bieg główny na 10 km, prowadząc go po ulicach o mniejszym przewyższeniu. Mamy nadzieję, że zwiększy to emocje i rywalizację na tej trasie, a także zachęci biegaczy o mniejszym doświadczeniu – mówi Rafał Oświęcimka, dyrektor biegu. – Nowością w tym roku będzie Sztafeta Rodzinna. Każdy z drużyny będzie musiał samodzielnie pokonać trasę i przekazać pałeczkę kolejnej osobie w strefie zmian. W tej konkurencji nagrody przypadną pięciu pierwszym rodzinom. W czasie biegu zostaną rozegrane także rozgrywki drużynowe, także czeka nas wiele emocji – dodaje.

Jak co roku oprócz sportowych rywalizacji na wszystkich uczestników będzie czekało miasteczko biegowe wypełnione licznymi atrakcjami. Uczestnicy mogą spodziewać się rodzinnego pikniku stanowiącego preludium do obchodów zbliżającego się Dnia Dziecka. W parku przy Uzdrowisku Kraków-Swoszowice udostępnione zostaną m.in. dmuchane zjeżdżalnie i mega piłkarzyki.

Źródło: Krakowski Bieg Swoszowicki