Jubileuszowy Bieg Ursynowa otworzył zapisy. To jedna z najszybszych „piątek”

To będzie już 15. Bieg Ursynowa! W niedzielę, 4 czerwca, już po raz piętnasty biegacze przemkną szybką 5-kilometrową trasą wiodącą główną arterią dzielnicy Ursynów, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej. Start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

– Spotykamy się ponownie w czerwcu, mam nadzieję, że w jak najliczniejszym gronie entuzjastów biegania. Nasza ursynowska „szybka piątka” daje doskonałą okazję zarówno do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i sprawdzania własnych możliwości oraz bicia rekordów życiowych. To także po prostu możliwość spotkania się w radosnym, naładowanym pozytywną energią towarzystwie. Do zobaczenia na starcie i mecie! – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

fot. Jacek Deneka

Trasa tradycyjnie rozpoczynać i kończyć się będzie przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Jest prosta, szybka i ma małą liczbę zakrętów. W biegu mogą brać udział osoby, które ukończyły 12 lat.

Zapisy na 15. Bieg Ursynowa trwają na stronie biegursynowa.waw.pl. Opłata za udział w biegu jest taka sama jak w poprzedniej edycji i wynosi 55 zł. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową. Uczestnicy poniżej 18. i powyżej 65. roku życia zapłacą 30 zł. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 75 lat i starsi zwolnieni są z opłat.

Podobnie jak rok temu, przy okazji zapisywania się będzie można także wpłacić dobrowolną darowiznę na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa.

Źródło: Fundacja Run Vegan

fot. w nagłówku Jacek Deneka