Już ponad 10 tysięcy zapisanych na 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Czy to wielki powrót biegania w naszym kraju? Do startu 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zostało niewiele ponad tydzień, a listy startowe „połówki” i „piątki” wciąż się wydłużają. Już wiemy, że do walki o własny rekord życiowy na dystansie półmaratonu stanie ponad 10 tysięcy zawodników. To najwyższa frekwencja na wiosennym biegu w Warszawie od 2019 roku.

Wiosna, mimo ostatnich pogodowych zawirowań tradycyjnie wystartuje w stolicy. 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Biegiem Na Piątkę, cieszą się rosnącą popularnością biegaczy.

– Liczymy na barwne stroje, chętne do bicia rekordów życiowych nogi i głowy biegaczy oraz pełne werwy grupy kibiców na trasie. Od lat, z każdym kolejnym półmaratonem, biegowo witaliśmy wiosnę w stolicy. Nie wydarzyło się to tylko podczas jednej edycji w naszej 20-letniej historii – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji “Maraton Warszawski”.

Wielkie wiosenne przebudzenie

Dziś mijają 3 lata od pierwszego lockdownu wywołanego COVID-19. Wtedy opustoszały ulice, chodniki, ścieżki biegowe i… trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego. Na liście startowej widniało wtedy blisko 9 tysięcy nazwisk uczestników głodnych sportowej rywalizacji.

Teraz, po 3 latach pandemicznych ograniczeń i zawirowań na wielkich wydarzeniach sportowych, można wreszcie stwierdzić, że Fundacja „Maraton Warszawski” wróciła do organizacji wielkiego biegu. 26 marca na ulicach stolicy z dystansem półmaratonu zmierzy się ponad 10 tysięcy uczestników. Wspierać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców w punktach kibicowania. Całość uświetnią liczne sportowe atrakcje i happeningi biegaczy.

– Powraca nam impreza jak z najlepszych czasów wielkiej popularności biegania. Mamy nowego sponsora tytularnego Nationale-Nederlanden, mamy sprawdzonych sponsorów New Balance i NTFY, mamy wymarzoną dla szybkiego biegania trasę, piękne medale i bogate pakiety dla uczestników. No i mamy minimum 10 tysięcy biegaczy na starcie. Teraz liczymy na elitę, żeby wykręciła dobry wynik – mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji “Maraton Warszawski”.

Warszawa biega na pomarańczowo

Sponsorem tytularnym tej edycji biegu została marka Nationale-Nederlanden, dla której obecność w wydarzeniu jest kolejną aktywnością w obszarze promocji profilaktyki i zdrowego stylu życia. Marka od lat angażuje się w wydarzenia biegowe w Polsce i za granicą. Jest również sponsorem najsilniejszej drużyny biegów długodystansowych – NN Runing Team, do której należą tacy zawodnicy, jak Aminet Ahmed oraz Mathew Chekwurui, którzy pobiegną w tegorocznej edycji półmaratonu.

– Bieganie to sport, który można uprawiać niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania czy statusu ekonomicznego. To najprostszy sposób na dbanie o kondycję fizyczną i psychiczną, co ma szczególnie duże znaczenie w obecnych czasach. W Nationale-Nederlanden już przebieramy nogami i nie możemy już doczekać się 26 marca, ponieważ przygotowaliśmy szereg atrakcji na trasie, w miasteczku biegowym i w strefach kibicowania – opowiada Marta Maszewska, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden przygotowało specjalną ofertę ubezpieczenia, które zapewnia rehabilitację w razie nieszczęśliwego wypadku na trasie biegu. Z oferty można skorzystać do 25 marca. Wystarczy wypełnić zgłoszenie na stronie nn.pl/polmaraton i podać swój numer startowy. Na tej samej stronie kibice znajdą formularz, za pomogą którego mogą przesłać swoje zdjęcie i wskazać numer startowy osoby, której kibicują. Przesłane zdjęcia w dniu imprezy zostaną wyświetlone na telebimie w strefie kibica Nationale-Nederlanden.

Chcesz pobiec? Czas na decyzję masz do 25 marca

Mimo pełnej listy startowej nabór uczestników obu biegów wciąż trwa na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com. Nadal można dołączyć do grona biegaczy, którzy 26 marca przywitają wiosnę w najlepszy możliwy sposób.

– Jeszcze jest czas, aby zapisać się i spróbować swoich sił w zawodach ulicznych. Do przebiegnięcia “piątki” nie potrzeba wielomiesięcznych przygotowań, a taki debiut może zachęcić do zmiany stylu życia na wiele lat. Mądre bieganie to świetna aktywność dająca zdrowie i dobre samopoczucie. Zapraszamy na naszą stronę z zapisami, które trwają do 25 marca – mówi Magda Skrocka z FMW.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”