Night Run rusza w Polskę. Nocne biegi na 5 km w trzech miastach

Night Run, czyli wieczorny bieg na dystansie 5 km, stanie się imprezą towarzyszącą na wszystkich trzech tegorocznych imprezach IRONMAN Poland. Po ubiegłorocznym debiucie w Gdyni, tym razem zobaczymy więc nocnych biegaczy także w Warszawie i Poznaniu. 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, ruszyły zapisy na te wydarzenia.

W piątki o 22:00

Wszystkie biegi Night Run będą odbywać się w piątki o godzinie 22:00. W Warszawie wystartuje 9 czerwca z Multimedialnego Parku Fontann, w tym miejscu znajdzie się również meta. W Gdyni bieg zaplanowano na 4 sierpnia (start: Skwer Kościuszki, meta: Plaża Miejska), a w Poznaniu na 1 września (start i meta na Placu PeWuKa, Międzynarodowe Targi Poznańskie).

W każdej z imprez weźmie udział maksymalnie tysiąc zawodników w wieku powyżej 16 lat (rocznik 2007 i starsze).

Zapisy na biegi z cyklu Night Run trwają na stronie slotmarket.pl. Pakiet startowy kosztuje 60 złotych. Poza lampką czołową, w pakiecie uczestnika znajdzie się też pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto przekroczy linię mety. Dodatkowo, będzie można dokupić oficjalną koszulkę biegu.

fot. Bartłomiej Zborowski

Organizatorzy podkreślają, że meta każdego Night Run będzie wyjątkowa. Uczestnicy piątki będą finiszować dokładnie w tym samym miejscu, w którym w weekend swoje zmagania kończyć będą triathloniści.

– Meta zawodów IRONMAN, a teraz także Night Runów, to miejsce magiczne i spektakularne. Wieczorna pora, oprawa świetlna, muzyka i nasi niezawodni spikerzy – to wszystko sprawi, że mknąc do mety po czerwonym dywanie, każdy poczuje się naprawdę wyjątkowo. Te emocje zostają z nami na długo – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu IRONMAN Poland.

Bieg z przesłaniem

Biegi Night Run mają także zwrócić uwagę na fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego, taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną.

– Każdy uczestnik naszego biegu otrzyma w pakiecie startowym lampkę czołową. Naszym zaleceniem będzie, by w niej pobiec. W ten sposób stworzymy wielkie, świetlne widowisko – zapowiada Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Bartłomiej Zborowski