Zawody Enea IRONMAN Gdynia w TOP 3 na świecie

Zawody Enea IRONMAN Gdynia zajęły trzecie miejsce na świecie w plebiscycie IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022. Najlepsze okazały się imprezy w australijskim Cairns oraz szwedzkim Kalmar.

Ranking imprez IRONMAN w sezonie 2022 został stworzony na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród uczestników wyścigów. Zawody w Gdynii zajęły w nim trzecie miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy.

Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach. Doceniono przede wszystkim etap pływacki – tutaj gdyńskie zawody zajęły pierwsze miejsce na świecie wśród imprez IRONMAN 70.3 oraz trzecią pozycję wśród wyścigów na pełnym dystansie. Z kolei trasa biegowa Enea IRONMAN Gdynia została oceniona jako druga najlepsza na świecie.

– Dla nas to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszej pracy. Enea IRONMAN Gdynia to sportowa wizytówka miasta, która promuje Gdynię na całym świecie. Co roku przyjeżdżają do nas triathloniści z kilkudziesięciu różnych krajów, a impreza zbiera świetne oceny. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że pod względem organizacyjnym należymy do ścisłej światowej czołówki. Duża w tym zasługa nie tylko całego zespołu, ale i wolontariuszy oraz mieszkańców miasta, którzy tworzą niezwykłą atmosferę tego wydarzenia – komentuje Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:

– Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 11 czerwca 2023;
– Citi Handlowy 5150 Warsaw – 11 czerwca 2023;
– Enea IRONMAN Gdynia – 6 sierpnia 2023;
– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 6 sierpnia 2023;
– Enea IRONMAN 70.3 Poznań – 3 września 2023;
– Enea 5150 Poznań – 3 września 2023.

Źródło: Sport Evolution