adidas Runners zapraszają na bieganie i… pizzę! Wyjątkowa gra miejska

Biegowa społeczność adidas Runners zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach Pizza Run, które odbędą się już w sobotę, 15 kwietnia w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. To inicjatywa w formie gry miejskiej dla każdego, nie tylko fanów kuchni włoskiej. Organizatorzy zapewniają, że pizzy nie zabraknie dla nikogo. 

Pobiegną szlakiem pizzerii

Pizza Run z AR Warsaw przybierze formę gry miejskiej, w której pokonać należy dystans około 7 km. Na trasie pojawią się cztery Pizza Stacje z wodą i świeżo upieczoną, gorącą pizzą! Partnerami całej akcji są lokalne pizzerie z charakterem i duszą.

Pierwsza stacja – pizza neapolitańska zostanie zaserwowana przez pizzerię Mąka i Woda (ul. Chmielna 13a). Druga stacja to pizzeria By The Slice (ul. Nowy Świat 36) z kawałkiem pizzy nowojorskiej. Trzecią stacją jest pizzeria Va Bene (ul. Tamka 9) z ciętym nożyczkami kawałkiem pizzy rzymskiej. Czwartą pizzerią na trasie jest W Orbicie Słońca (ul. Marszałkowska 45/49) z kolejną odsłoną pizzy neapolitańskiej.

Na drużyny biegaczy będą czekały zagadki, quiz o pizzy, podczas którego będą musiały wykazać się wiedzą zdobytą na trasie, a także zadanie kreatywne. Pomyślne rozwiązanie zagadek doprowadzi uczestników do ukrytych miejskich lokacji oraz pozwoli na zdobycie punktów w grze. Zespół, który uzbiera najwięcej punktów, otrzyma nagrody.

fot. Marek Ogień

– Pizza Run to przede wszystkim dobra zabawa, ale także ucieleśnienie wartości, które przyświecają nam w adidas Runners. Nasze społeczności w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście to bezpieczna przestrzeń, wolna od uprzedzeń i wszelkich form przemocy, dlatego spotykamy się, aby dzielić się tym, co wszyscy kochamy – bieganiem i pizzą, która wzbudza taki sam uśmiech u każdego biegacza i biegaczki, niezależnie od płci, koloru skóry czy poziomu sportowego – mówi Paweł Machowski, pomysłodawca wydarzenia i kapitan adidas Runners Warsaw.

Na trasie Pizza Run Warszawa uczestników będą wspierać nie tylko trenerzy AR Warsaw, ale również influencerki – Marysia Jeleniewska i Natalia Szymaniec. Po biegu nie zabraknie wymiany wrażeń przy kolejnych kawałkach pizzy we wspólnej przestrzeni Sports Base na 2 piętrze sklepu adidas przy ul. Marszałkowskiej 104/122.

Luźną atmosferę urozmaici piwo 0% z Browaru Rzemieślniczego Inne Beczki, DJ ZuzaOK zadba o zaplecze muzyczne – zagra funk, hiphop i r’n’b. Do tego na uczestników czekać będzie także punt foto z gadżetami, w którym będą mogli zrobić sobie zdjęcie przyjaciółmi przed i po biegu oraz wiele innych atrakcji.

Pizza Run również w Poznaniu i Trójmieście

Równolegle odbędą się gry miejskie Pizza Run z AR Poznań i AR Tricity. Trasa będzie trochę krótsza, bez przystanków z pizzą, ale na wszystkich uczestników czekać będą zagadki, quiz, nagrody, a na koniec wspólne after party przy pizzy.

W Poznaniu bazą będzie pizzeria Przyjemność (ul. Górna Wilda 82/84), która na koniec biegu zaserwuje pizzę kalifornijską. Będzie też okazja, aby pobiegać z influencerką – Zuzą Kołodziejczyk.

AR Tricity zaprasza z kolei do pizzerii Brooklyn (Plac Kaszubski 11), gdzie wspólnie z trenerami AR Tricity rozpocznie się gra miejską, by na koniec finiszować pysznymi, gorącymi plackami.

fot. Marek Ogień

Jak zapisać się na Pizza Run?

Wystarczy pobrać aplikację adidas Running i dołączyć do społeczności w wybranym mieście (AR Warsaw, AR Poznań, AR Tricity). Następnie należy wybrać nadchodzące wydarzenia i kliknij “dołącz” do Pizza Run. Jutro (12 kwietnia) o godzinie 20:00 ruszy druga pula zapisów na imprezę w Warszawie.

– Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko pobrać aplikację, zarejestrować się i zapisać na wydarzenie w wybranym mieście. Uwaga, liczba miejsc ograniczona – zastrzegają organizatorzy. – Pizza Run to doskonała okazja, aby dołączyć do społeczności adidas Runners, dlatego oprócz głównej puli, w każdej ze społeczności zarezerwowane są także dodatkowe miejsca dla nowych osób. Jeśli macie ukończonych mniej niż 5 treningów AR, wypatrujcie wydarzenia z opisem „New Faces” – dodają.

Źródło: VML&R