Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym coraz bliżej. Zagrają Strachy na Lachy

Trwają wielkie przygotowania do 10. edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. Już 20 maja ulice wypełnią się zawodnikami, którzy przyjadą do podpoznańskiej miejscowości z całej Polski. Atrakcją imprezy będzie darmowy koncert zespołu Strachy na Lachy, który będzie witał biegaczy na stadionie. 

Dla Lwów i Lwiątek

Główny bieg to rozgrywany na dwóch pętlach nocny półmaraton, który wystartuje o godzinie 20:00. Dwie godziny wcześniej odbędzie się 10-kilometrowa Pogoń za Lwem. Obie trasy są szybkie i posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg Lwa nie mógłby się odbyć bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci i młodzież do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego sportowego święta w Tarnowie Podgórnym i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe zmierzą się na odcinkach od 100 m do 1500 m.

– Bieg Lwiątek to jedno z naszych najważniejszych wydarzeń wchodzących w skład Biegu Lwa, dlatego wspólnie z Partnerem biegu Grupą Cichy-Zasada, wkładamy wiele wysiłku w to, aby był to bieg, który wyróżnia się na tle innych tego typu zawodów – zaznacza Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa.

Warto dodać, że Bieg Lwiątek jest jedną z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce. Dochód z zapisów zostanie przeznaczony na cele charytatywne wspierające dzieciaki z Gminy Tarnowo Podgórne.

Mimo, że główne dystanse to biegi indywidualne, organizatorzy chętnie wspierają rywalizację drużynową. Podczas Festiwalu Biegu Lwa odbędą się Sztafety Firmowe, Pokoleń, 4x400m oraz Bieg Osób Niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Tarson. Sztafety są dobrym sposobem na integrację całych rodzin, współpracowników oraz dzieci.

EXPO Lwa

Bieg Lwa to wiele więcej niż zawody sportowe. W sobotę działać będzie EXPO Lwa, a tam czekać będzie moc atrakcji przygotowanych przez 50 firm i organizacji. Wiadomo już, że będzie to największe expo w historii imprezy. Każda strefa będzie miała określoną specyfikę – od kulinarnych, przez kreatywne i artystyczne, po sportowe i relaksu, a także adrenaliny i elektromobilności. Organizatorzy informują że wszystkie atrakcje są otwarte i darmowe dla wszystkich zainteresowanych. Mocną stroną będzie zapewne strefa profilaktyki zdrowotnej i sportu, ale też zlot foodtrucków i strefa piwna.

red

fot. w nagłówku Tomasz Szwajkowski