Jaka trasa Wings For Life w Poznaniu? Został miesiąc do biegu

Dokładnie za miesiąc, 7 maja o godzinie 13:00 wystartuje 10. edycja Wings for Life World Run. Na linii startu biegu flagowego w Poznaniu ustawi się komplet 8 tysięcy uczestników. Dzisiaj poznaliśmy trasę, którą będą pokonywać uciekając przed samochodem prowadzonym przez Adama Małysza.

Nowa-stara trasa

Przebieg trasy, po której będzie poruszać się Samochód Pościgowy w Polsce nie zmieni się znacząco względem ubiegłego roku. Jedyną różnicą będzie brama, którą uczestnicy biegu w Poznaniu opuszczą miejsce startu, zlokalizowane na pl. Św. Marka. Zawodnicy przebiegną przez główne wejście Międzynarodowych Targów Poznańskich, od strony ul. Głogowskiej.

Dalej skierują się na Most Dworcowy i pokonają Rondo Starołęka, które wyznaczy pierwsze 5 km biegu. Tam skręcą w prawo i ponownie przekroczą Wartę mostem Przemysła I. 10 km to skrzyżowanie ulic Grochowskiej z Grunwaldzką. 15 km biegu wypadnie w miejscu, w którym ul. Cmentarna przechodzi w Owczą. Później biegacze opuszczą granicę Poznania, kierując się w stronę Lusowa i Tarnowa Podgórnego. Najszybsi uczestnicy Biegu Flagowego zostaną złapani przez Samochód Pościgowy w okolicach Zakrzewa (65 km od startu).

fot. Dorota Szulc

Bieg stacjonarny wyprzedany, ale wciąż są miejsca na bieg z aplikacją

Równolegle do wyprzedanego już dawno Biegu Flagowego w Poznaniu, w 11 miastach w Polsce wystartują Grupowe Biegi z Aplikacją, do których można zarejestrować się aż do dnia startu. Uczestnicy Biegu z Aplikacją rywalizują z uczestnikami Biegów Flagowych w ramach jednego, globalnego rankingu. Różni ich jedynie forma pomiaru czasu i dystansu. W Poznaniu, odmierzy je specjalna aparatura zamontowana na dachu Porsche Taycan Sport Turismo. W innych miastach w Polsce, czas i dystans zostaną zarejestrowane dzięki Aplikacji Wings for Life World Run.

Atmosfera biegu masowego we flagowej lokalizacji zostanie odwzorowana w Aplikacji dzięki specjalnemu audio-show oraz szeregu funkcjonalności, które zostaną udostępnione w dniu startu. Głosami polskiej wersji Aplikacji zostali: komentator sportowy Tomasz Zimoch, występujący w roli motywatora oraz legenda skoków narciarskich Adam Małysz, który swoim głosem będzie „ścigać” uczestników App Run. Dodatkowo, biegacze usłyszą także Ambasadorów Wings for Life World Run: II Wicemiss Świata na Wózku Annę Płoszyńską, kierowcę rajdowego Kubę Przygońskiego, oraz Para-kolarskiego Mistrza Świata Arkadiusza Skrzypińskiego.

fot. Marcin Kin

Jedyny taki bieg

Wings for Life World Run to globalny bieg dla tych, którzy nie mogą. 100% opłat startowych uczestników wspiera badania Fundacji Wings for Life, mające pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Unikalny format wydarzenia sprawia, że swoją cegiełkę do szczytnego celu mogą dołożyć zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy czy osoby na wózkach. Niezależnie od pokonanego dystansu, wszyscy ukończą bieg, ponieważ w Wings for Life World Run to meta ściga uczestników, a dokładniej – prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy, wyruszający za nimi 30 minut po starcie.

Źródło: Wings For Life

fot. w nagłówku Marcin Kin