Oto medal i koszulka 31. Biegu Konstytucji 3 Maja. Ostatnia szansa, żeby pobiec

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Konstytucji 3 Maja należącego do Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy zaprezentowali oficjalną koszulkę biegu oraz medal, który czeka na każdego uczestnika biegu. Zawodnicy sprawdzą się na dystansie 5 kilometrów na nowej trasie prowadzącej przez ścisłe centrum stolicy. Na liście startowej pozostało mniej niż 100 miejsc.

Medale pełne symboliki i pamiątkowe koszulki

Tegorocznym motywem wyróżniającym oficjalny medal 31. Biegu Konstytucji 3 Maja jest pióro, nawiązujące do aktu podpisania Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1791 roku. Jego wyjątkowość podkreśla charakterystyczny złoty kolor. Medal jest nagrodą za wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy – otrzymuje go każdy, kto przekroczy linię mety.

Wraz z medalem zaprezentowano pamiątkową, niebieską koszulkę z czerwonym kontrastującym logiem imprezy i ponownie – z symbolicznym piórem. Koszulkę techniczną uczestnicy mogą zamówić podczas zapisywania się na wydarzenie lub domówić do opłaconego już pakietu startowego wykorzystując formularz rejestracji.

Nowa trasa, znane miejsca

31. Bieg Konstytucji 3 Maja może pochwalić się nową, jedyną w swoim rodzaju trasą. Uczestnicy pokonają odległość 5 km, startując i finiszując w centrum Warszawy – na Nowym Świecie przy ul. Foksal. Po drodze biegacze będą mijać m.in. Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy i Rondo Waszyngtona, na którym nastąpi tzw. nawrotka.

Sama trasa również nawiązuje symbolicznie do Święta Konstytucji 3 Maja. Przebiega ona bowiem przez most Księcia Józefa Poniatowskiego – jednego z bohaterów okresu Sejmu Czteroletniego, którego postawa sprawiła, że mogła zostać uchwalona pierwsza w historii Europy ustawa zasadnicza.

Zapisy na finiszu!

To już pewne – osiągnięty zostanie limit uczestników biegu. Zapisy zostaną zamknięte, gdy na liście pojawi się cztery tysiące nazwisk. Bieg cieszy się popularnością wśród tych, którzy zostają na majówkę w stolicy – niezmiennie od lat wiosenny bieg przyciąga korzystnym terminarzem, niemal gwarantowaną pogodą oraz sprzyjającym nawet debiutantom dystansem.

– Jak co roku, jest wielu chętnych do wzięcia udziału w 31. Biegu Konstytucji 3 Maja. Limit uczestników wynosi 4 tys. osób i zbliżamy się wielkimi krokami do osiągnięcia pełnej stawki. Zostało mniej niż 100 dostępnych miejsc. Dla wszystkich spóźnialskich jest to ostatni dzwonek na rejestrację – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Gdzie po pakiet startowy?

Biuro Zawodów będzie mieścić się w Ośrodku AKTYWNA WARSZAWA na Solcu (Solec 71, 00-402 Warszawa). Pakiety startowe na bieg będzie można odbierać od 27 kwietnia do wtorku, 2 maja. W dniu biegu, czyli 3 kwietnia w godzinach 7:00 – 9:00 – swoje pakiety odbiorą wyłącznie zawodnicy spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start. Biuro Zawodów w dniu biegu mieścić się będzie na terenie boisk przy XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego – wejście od ulicy Mikołaja Kopernika.

Organizatorem 31. Biegu Konstytucji 3 Maja jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”