Sudocrem Expert partnerem 31. Biegu Konstytucji 3 Maja

Sudocrem Expert może kojarzyć się głównie z krem dla niemowląt. Tymczasem zastosowanie tego wyrobu medycznego nie ma ograniczeń wiekowych, a jego właściwości sprawdzają się w wielu sytuacjach, także wśród osób uprawiających sporty. W tym roku marka Sudocrem została partnerem 31. edycji Biegu Konstytucji 3 Maja wchodzącego w skład Warszawskiej Triady Biegowej. W pakietach startowych dla uczestników znajdzie się próbka Sudocremu Expert, aby każdy mógł go wypróbować na własnej skórze.

Bieganie jest niewątpliwie coraz bardziej popularną formą sportu, która wielu osobom przynosi dużo radości i satysfakcji. Niestety podczas biegów, tak samo jak podczas uprawiania wielu innych sportów, może dojść do uszkodzeń skóry. Najlepszym sposobem jest ich unikanie. Krem barierowy Sudocrem Expert sprawdzi się przy tym zadaniu bardzo dobrze.

W jakich miejscach ciała może dojść do otarć?

Bieganie wiąże się ze wysiłkiem fizycznym i zwiększoną potliwością ciała, co może doprowadzić do otarć lub oparzeń skóry. Mokra, rozgrzana skóra, która dodatkowo ociera się o materiał, łatwo może ulec uszkodzeniu. Otarcia i odparzenia skóry mogą powstać praktycznie w każdym miejscu ciała, ale najczęściej występują na stopach, w pachwinach, na wewnętrznych stronach ud oraz pod pachami. Aby nie doprowadzić do uszkodzenia skóry warto ją w tych miejscach zabezpieczyć, np. kremem Sudocrem Expert.

Dlaczego warto stosować Sudocrem Expert?

Krem barierowy Sudocrem Expert zawiera w m.in. dwa składniki, które poprzez wspólne działanie sprawdzają się zarówno w profilaktyce jak i wspomagają leczenie, jeśli otarcia czy uszkodzenia już się pojawią. Mowa o lanolinie oraz tlenku cynku.
Tlenek cynku tworzy barierę ochronną na skórze, zmniejszając ryzyko podrażnień, Ma też zdolność absorbowania wody.

Jeśli natomiast do uszkodzenia już dojdzie, tlenek cynku łagodzi je przyśpiesza odbudowę naskórka, działa antybakteryjnie, antyseptycznie oraz przeciwzapalnie. Lanolina zmiękcza i nawilża skórę oraz działa jak emolient – warstwa ochronna na powierzchni skóry chroni głębokie partie skóry przed utratą wilgoci i nadmiernym wysuszeniem.

Jak stosować Sudocrem Expert?

– Zarówno przed jak i po stosowaniu kremu umyj ręce.
– Umyj miejsce które będziesz smarować oraz delikatnie, ale dokładnie osusz skórę bawełnianym ręcznikiem.
– Pamiętaj o tym, by nakładać tylko cienką warstwę Sudocremu, ponieważ nałożenie większej ilości kremu nie zwiększy jego skuteczności.
– Wmasowuj krem małymi kolistymi ruchami do czasu, gdy na skórze pozostanie cienka, przezroczysta warstwa.
– Pozostaw przez chwilę do wchłonięcia.
– Stosuj tak często jak to konieczne.
– Nie wkładaj resztek kremu z powrotem do pojemnika.

W przypadku już istniejących ran, nie stosuj kremu na ranę, natomiast dbaj o jej brzegi zabezpieczając je np. Sudocremem, który dzięki tlenkowi cynku działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie.2

Co oprócz kremu ochronnego?

Oprócz zabezpieczenia skóry np. kremem barierowym Sudocrem Expert, warto pomyśleć o innych elementach które mogą ustrzec skórę przed uszkodzeniami:

– dopasowana odzież, z naturalnych materiałów,
– bielizna bezszwowa,
– u kobiet noszenie odpowiedniego sportowego biustonosza,
– dobrze dobrane obuwie.

Biegu Konstytucji 3 Maja – szybka piątka w centrum stolicy

Bieg Konstytucji 3 Maja to zyskuje zupełnie nową odsłonę – to już 31. edycja imprezy.W tym roku uczestnicy zmierzą się z nową trasą, która w swojej symbolice mocno nawiązuje do wydarzeń z 1791 r. Biegacze wystartują na Nowym Świecie i pobiegną Mostem Poniatowskiego na praską stronę Wisły. Po dotarciu do Ronda Waszyngtona czeka ich nawrotka i powrót tą samą trasą, lecz w przeciwnym kierunku.

Limit uczestników tegorocznej edycji wynosi cztery tysiące uczestników. Wszystkie pakiety znalazły już swoich właścicieli.  Start biegu nastąpi o godzinie 10:00, chwilę po biegaczach na trasę wyruszą uczestnicy w kategorii nordic-walking.

artykuł sponsorowany