Wings For Life już za mniej niż 2 tygodnie

Już 7 maja o 13:00 odbędzie się 10. edycja największego biegu świata, Wings for Life World Run. W ramach Biegu Flagowego w Poznaniu, na linii startu ustawi się komplet 8 tysięcy uczestników. W przynajmniej 14 innych miastach odbędą się Grupowe Biegi z Aplikacją, do których cały czas można dołączyć. 

Trasa, którą będzie poruszać się prawdziwy Samochód Pościgowy w Polsce została ogłoszona 7 kwietnia. Jej przebieg nie zmieni się znacząco względem ubiegłego roku. Jedyną różnicą będzie brama, którą uczestnicy Biegu Flagowego w Poznaniu opuszczą miejsce startu, zlokalizowane na pl. Św. Marka.

Zawodnicy przebiegną przez główne wejście Międzynarodowych Targów Poznańskich, od strony ul. Głogowskiej. Dalej skierują się na Most Dworcowy i pokonają Rondo Starołęka, które wyznaczy pierwsze 5 km biegu.

fot. Dorota Szulc

Pobiegnij z aplikacją

To jednak nie jedyna ścieżka, na której będzie można spotkać uczestników uciekających przed ruchomą linią mety. Równolegle do wyprzedanego Biegu Flagowego w Poznaniu, w 14 miastach w Polsce wystartują Grupowe Biegi z Aplikacją, do których można zarejestrować się aż do dnia startu. Uczestnicy Biegu z Aplikacją rywalizują z uczestnikami Biegów Flagowych w ramach jednego, globalnego rankingu. Różni ich jedynie forma pomiaru czasu i dystansu.

W Poznaniu, odmierzy je specjalna aparatura zamontowana na dachu Porsche Taycan Sport Turismo. W innych miastach w Polsce, czas i dystans zostaną zarejestrowane dzięki Aplikacji Wings for Life World Run.

Wings for Life World Run to globalny bieg dla tych, którzy nie mogą. 100% opłat startowych uczestników wspiera badania Fundacji Wings for Life, mające pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Unikalny format wydarzenia sprawia, że swoją cegiełkę do szczytnego celu mogą dołożyć zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy czy osoby na wózkach.

Niezależnie od pokonanego dystansu, wszyscy ukończą bieg, ponieważ w Wings for Life World Run to meta ściga uczestników, a dokładniej – prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy, wyruszający za nimi 30 minut po starcie.

Zimoch i spółka

Atmosfera biegu masowego we flagowej lokalizacji zostanie odwzorowana w Aplikacji dzięki specjalnemu audio-show oraz szeregu funkcjonalności, które zostaną udostępnione w dniu startu.

Głosami polskiej wersji Aplikacji zostali: komentator sportowy Tomasz Zimoch, występujący w roli motywatora oraz legenda skoków narciarskich Adam Małysz, który swoim głosem będzie „ścigać” uczestników App Run. Dodatkowo, biegacze usłyszą także Ambasadorów Wings for Life World Run: II Wicemiss Świata na Wózku Annę Płoszyńską, kierowcę rajdowego Kubę Przygońskiego, oraz Para-kolarskiego Mistrza Świata Arkadiusza Skrzypińskiego.

Źródło: Wings For Life

fot. w nagłówku Marcin Kin