15. Bieg Ursynowa tuż tuż. W niedzielę koniec zapisów

Już w niedzielę, 4 czerwca sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów wystartuje 15. Bieg Ursynowa. Na liście startowej imprezy promowanej hasłem „Yes, I KEN” jest już prawie 2 tysiące biegaczy. Zapisy trwają tylko do niedzieli, 28 maja.

Najszybsza piątka w Warszawie

Piętnasty Bieg Ursynowa wystartuje 4 czerwca punktualnie o godzinie 10:00. Trasa zawodów posiada atest PZLA i prowadzi główną arterii dzielnicy, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej. O tym, że jest płaska i szybka najlepiej świadczą rekordy imprezy ustanowione przez Łukasza Parszczyńskiego w 2014 roku (13:51) i Dominikę Nowakowską (15:52) dwa lata wcześniej.

W tym roku o zwycięstwo ursynowskim biegu powalczą dwie warszawianki, które rok temu zajęły drugie i trzecie miejsce. Mowa o wszechstronnej Dominice Stelmach i czołowej polskiej maratonce Iwonie Bernardelii. Wtedy o ponad minutę lepsza była ta druga zawodniczka, ale Stelmach jako mieszkanka Ursynowa na pewno będzie chciała wygrać na własnym podwórku.

Ambasadorem i uczestnikiem 15. Biegu Ursynowa jest także Marcin Konieczny, znany jako MKON, mistrz świata kat. 45-50 lat w triathlonie na dystansie IRONMAN, nie tylko znakomity sportowiec, ale też inspirujący mówca i motywator.

Biegaczom, którzy zamierzają walczyć o rekordy życiowe, organizatorzy oferują pomoc doborowego grona pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na określone czasy. Jest wśród nich m.in. zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak.

Trwają zapisy

Organizator biegu przygotował 2,1 tysiąca pakietów startowych, w których uczestnicy znajdą się m.in. imienny numer startowy i pamiątkowa koszulka techniczna.

Zapisać można się na stronie biegursynowa.waw.pl Opłata startowa wynosi niezmiennie 55 zł dla osób dorosłych urodzonych w latach 1959-2004. Ulgowe wpisowe w wysokości 30 zł przewidziano dla młodzieży z roczników 2005-2011 oraz seniorów urodzonych w latach 1949-1958. Osoby od 75. roku życia, tj. urodzone w 1948 r. lub wcześniej, są zwolnione z wpisowego.

W tym roku po raz pierwszy na Biegu Ursynowa zostanie przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenia do niej są przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: info@runvegan.pl, a szczegółowe zasady rywalizacji dostępne są w regulaminie.

Gdzie po pakiet?

Biuro zawodów w Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie czynne w przeddzień wydarzenia, w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11.00-18.00 oraz – dla osób spoza Warszawy i w szczególnych przypadkach – bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę, 4 września, w godz. 8.30-9.30.

Źródło: Fundacja Run Vegan