Bieg Górnika nie tylko dla pracowników JSW. Zapisy tylko do dzisiaj

Dwa dystanse (5 i 10 km) oraz dziesiątki przeszkód terenowych i konstrukcyjnych czekają na uczestników Biegu Górnika, który odbędzie się 24 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju. Początkowo w zawodach wziąć udział mieli tylko pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Jednak ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy zdecydowali się przeznaczyć limitowaną pulę miejsc dla gości spoza kopalni. Zapisy na bieg trwają tylko do wtorku, 30 maja.

Bieg Górnika odbędzie się na terenie hałdy należącej do Ruchu „Borynia”. Start i meta oraz miasteczko imprezy z licznymi atrakcjami będą zlokalizowane na parkingu przed kopalnią. Atrakcje będą dostępne nie tylko na trasie, ale i w miasteczku zawodów, gdzie będzie mieściła się strefa gastronomiczna oraz strefa piknikowo-festynowa z wieloma atrakcjami towarzyszącymi.

Przygoda czy wyzwanie?

Organizatorzy przygotowali dla uczestników spoza JSW dwie formuły: „Przygoda” z około 30 przeszkodami na 5-kilometrowej trasie oraz „Wyzwanie” na dystansie 10 km z około 50 przeszkodami. Uczestnicy każdej z nich zmierzą się nie tylko z przeszkodami terenowymi, ale i ze specjalnie przygotowanymi przeszkodami konstrukcyjnymi.

Uczestnicy obu formuł będą mogli sobie pomagać i wzajemnie się motywować. Będą mierzyć się z grząskimi i stromymi hałdami, czołgać się pod zasiekami, przenosić ciężary. Trudniejsze przeszkody pojawią się na trasie 10 km.

– Będą wymagały dużo wysiłku i czasem może przydać się pomocna dłoń. Trzeba mieć siłę i sprawność, ale najważniejszy jest charakter. To on doprowadzi was do mety – czytamy w komunikacie organizatora.

Zapisy tylko do 30 maja

Pakiet startowy na bieg dla gości kosztuje 70 złotych i obejmuje m.in. pamiątkowy medal oraz specjalną, okolicznościową koszulkę techniczną marki SMASH. Zapisy trwają na stronie sts-timing.pl tylko do 30 maja, do północy.

Co ważne, uczestnicy startujący jako goście wezmą udział w imprezie dla celów rekreacyjnych i zabawy. Nie zostaną uwzględnieni w klasyfikacji dla pracowników Grupy JSW i tym samym nie otrzymają nagród, wyróżnień i statuetek.

Organizatorem Biegu Górnika jest agencja Sport Management Polska.  Jej prezesem jest Grzegorz Kita, ekspert marketingu sportowego, który w 2017 roku był wiceprezesem Runnmageddonu, największego w kraju cyklu biegów przeszkodowych (OCR).

red