Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wystartuje z Nieporętu

Nowa trasa pływacka, strefa zmian w Porcie Nieporęt, zmodyfikowana trasa rowerowa – to wszystko czeka na uczestników tegorocznych zawodów Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Triathlonowe emocje w stolicy już w weekend 9-11 czerwca.

Pociągiem na start

W 2023 roku zmieni się miejsce startu, a w konsekwencji również trasa pływacka zawodów Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Organizatorzy nawiązali bliższą współpracę z Gminą Nieporęt i przenieśli Strefę Zmian T1 do Portu Nieporęt.

– Dzięki tej zmianie skróci się czas dojazdu zawodników nad Zalew Zegrzyński, gdzie tradycyjnie już rozpocznie się rywalizacja. Współpraca z SKM Warszawa pozwoli nam ponownie zaoferować zawodnikom komfortowy i bezpieczny transport z Warszawy do Nieporętu w zaledwie 30 minut. Wspólnie z naszym partnerem przygotowujemy bowiem specjalne, bezpłatne pociągi dla uczestników Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw. Będzie można także skorzystać z regularnych połączeń przewoźnika na tej trasie – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Teren Portu Nieporęt. Tutaj powstanie strefa zmian T1.

Port Nieporęt to również świetnie uporządkowana przestrzeń z dodatkowymi atrakcjami w postaci tężni czy dużego placu zabaw dla dzieci. Na miejscu jest ponadto sklep i restauracja – dodaje.

Rywalizacja pływacka nadal będzie odbywać się w Jeziorze Zegrzyńskim, ale w nowym miejscu. Dzięki temu uczestnicy będą mogli przeżyć zupełnie nowe emocje i zobaczyć ten popularny zbiornik z innej perspektywy.

– Zmiana miejsca pływania i strefy zmian T1 pociągnęła za sobą także konieczność korekty trasy rowerowej. Wydłużeniu ulegnie odcinek na terenie powiatu wołomińskiego. Zawodnicy po raz pierwszy pojadą fragmentem drogi wojewódzkiej nr 629 w kierunku Radzymina. Z uwagi na budowę torów tramwajowych do Wilanowa i inne remonty skróceniu ulegnie odcinek trasy rowerowej w Warszawie. Zawodnicy zawrócą już przed Mostem Poniatowskiego i wjadą do strefy zmian T2 usytuowanej na boisku bocznym Polonii Warszawa – mówi Drelich.

Trasa biegowa po staremu

Utrzymana zostanie natomiast ubiegłoroczna trasa biegowa, prowadząca przez historyczną cześć Warszawy, m.in. ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem. Meta i całe miasteczko triathlonowe zostaną zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann.

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2023 r. Sportowe emocje zaczną się już w piątek późnym wieczorem, gdy o godzinie 23:00 na krótką, 5-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Night Run Warsaw.

W sobotę zaplanowano biegi dla najmłodszych w Multimedialnym Parku Fontann, a główna rywalizacja triathlonowa na dystansie IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca. Organizatorzy zapowiadają rekordową frekwencję w historii imprezy, a na listach startowych znajdują się zawodnicy z ponad 60 różnych krajów świata.

Źródło: Sport Evolution