Emocje biegowe w Żychlinie

Miasto Żychlin już po raz trzeci będzie gościć biegaczy z województwa łódzkiego. Rywalizacja toczona będzie na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Zawody odbędą się 11 czerwca (niedziela), a dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe.

 Żychlin W BIEGU” odbędzie się po raz trzeci, ale mimo krótkiej historii zdążył na stałe wpisać się w sportowy krajobraz w województwie łódzkim. Start i meta zawodów zlokalizowane będą tuż obok Stadionu Miejskiego w Żychlinie, który w dniu 11 czerwca (niedziela) stanie się epicentrum biegowych emocji w regionie. To właśnie tam znajdować się będzie również biuro zawodów, parking oraz miejsce dekoracji zwycięzców.

Podobnie jak w roku ubiegłym, pierwsi na trasę ruszą uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Punktualnie o godz. 10:00 strzał startera rozpocznie ich zmagania. Siedem minut później o zwycięstwo powalczą zawodnicy w biegu towarzyszącym na 5 km. Trasa obu dystansów wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę asfaltową jednokrotnie, a rywalizujący na 10 km dwukrotnie.

Tradycją biegu w Żychlinie staje się wspólna rozgrzewka zawodników, którą poprowadzi Sławek Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor sportów oraz biegania, prezes klubu OCR Bestie Legionowo, wcieli się również w rolę konferansjera.

Pamiątkowe medale i nagrody finansowe

Na mecie na uczestników „Żychlin W BIEGU” czekać będą pamiątkowe medale, natomiast najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN (na obu dystansach) zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi oraz pucharami, które otrzymają również zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych. Ceremonię wręczania nagród przewidziano na godzinę 12:30.

Żychlin co roku żyje rywalizacją biegową. Kibice gorąco dopingują uczestników na całej trasie, a zawody przyjmują formę rodzinnego pikniku sportowego. Liczymy, że w tym roku pogoda dopisze, a zmagania przebiegać będą w duchu fair-play i przy dużym wsparciu okolicznych mieszkańców – powiedział Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy biegu.

Zapisy nawet w dniu biegu, możliwy udział wózkarzy

Opłata startowa dla „Żychlin W BIEGU” wynosi 70 złotych. Po terminie 5 czerwca wpisowe wzrośnie do 90 złotych. Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (link znajduje się poniżej). Co ważne, do biegu można zapisywać się można nawet w dniu wydarzenia, ale wyłącznie w biurze zawodów (w godzinach 8:00-9:00). Płatność możliwa będzie wyłącznie gotówką.

W biegu na dystansie 10 kilometrów mogą startować wózkarze. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair)

Bardziej szczegółowe informacje o biegu dostępne są pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/zychlin-w-biegu,5,44.html .

Zapisy do biegu: https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html .

Regulamin biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/wyscigi/regulamin,5,66.html .

Źródło: Projekt Komunikacja