Trwają zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską

24 września wystartuje 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, a wraz z nim imprezy towarzyszące – wśród nich Bridgestone Sztafeta Maratońska. Trwają zapisy na bieg, w którym zmierzą się trzyosobowe zespoły składające się z przyjaciół, rodziny czy kolegów i koleżanek z pracy pokonają wspólnie dystans maratonu.

Świetna okazja do integracji

Bridgestone Sztafeta Maratońska to przede wszystkim świetna okazja do zacieśniania więzi. To również sposób, aby poczuć atmosferę 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego bez konieczności pokonywania pełnego dystansu. Trzyosobowe zespoły pokonają wspólnymi siłami królewski dystans 42 195 m. Pierwszy z zawodników będzie miał przed sobą około 10 km, kolejny około 18 km a ostatni około 14 km.

– Sztafeta to szansa na integrację, to świetna zabawa i porządny sportowy wkład, który ma realny wpływ na finalny wynik całej drużyny. Od lat przekonujemy się, że bieganie drużynowe budzi duże emocje i zacieśnia więzi. Podzielenie dystansu królewskiego na trzy części to okazja dla wszystkich, którzy nie decydują się na udział w maratonie, na poczucie atmosfery Wielkiego Biegu i zaznanie sportowych emocji z najwyższej półki – mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Sponsorem tytularnym sztafety jest Bridgestone, wiodący producent opon i wyrobów z gumy oraz dostawca rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności. Koncern powstał w Japonii w 1931 roku. Obecnie należy do niego 180 fabryk i centrów badawczo-rozwojowych oraz zatrudnia ponad 138 tysięcy pracowników na całym świecie. Bridgestone od 2014 roku jest Globalnym Partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Atmosfera dużej imprezy

Zawodnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej wystartują i finiszują na wspólnej z maratończykami trasie. Start biegu nastąpi spod Pałacu Kultury i Nauki, pierwsze i ostatnie kilometry trasy będą wiodły przez ścisłe centrum Warszawy. Po drodze biegacze będą mijać wiele popularnych miejsc a także nieodwiedzanych dotąd zakątków stolicy, takich jak na przykład Fort Radiowo. Strefy zmian zostaną zlokalizowane w punktach, z których w łatwy sposób można przedostać się na metę, by celebrować wspólne zwycięstwo – przy stacjach metra. Wszyscy uczestnicy po zakończeniu swojego odcinka, otrzymają pamiątkowy medal.

Jako Fundacja „Maraton Warszawski” doskonale wiemy, że bieganie zespołowe znacznie wpływa na poprawę relacji pomiędzy rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Dlatego zachęcamy do zebrania trzyosobowej drużyny i wzięcia udziału w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej. To świetna okazja dla wszystkich, którzy wolą krótsze niż maraton biegi lub robią sobie przerwę od długich dystansów. Uczestnicy będą mogli przy okazji poczuć na własnej skórze atmosferę dużej imprezy jaką jest 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski wyjaśnia Skrocka.

W słusznej sprawie biegnie się lżej

Jednym ze sposobów zapisania się listę startową Bridgestone Sztafety Maratońskiej jest akcja dobroczynna #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną można wesprzeć jedną z wybranych przez siebie fundacji dobroczynnych i otrzymać pakiet w prezencie.

Jak to działa? Wystarczy założyć wirtualną zbiórkę dla swojej drużyny i zachęcając znajomych i bliskich do wpłaty gromadzić środki na wybrany cel. Po uzbieraniu kwoty minimalnej wynoszącej 750 zł team otrzymuje pakiet startowy, wyjątkowe pomarańczowe numery z logiem wspieranej organizacji oraz gadżety.

Jak zgłosić drużynę?

Zapisy n Bridgestone Sztafetę Maratońską będą trwać przez całe lato – formularz na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com zostanie zamknięty 18 września. Koszt udziału całej drużyny to 300 złotych.

– Już teraz na liście jest ponad trzydzieści zespołów, a dodatkowo aż dziesięć ekip zdecydowało się na ścieżkę charytatywną. Zbierzcie swój trzyosobowy team i sięgnijcie po wspólny sukces – zachęcają organizatorzy.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”