Maraton w Walencji już wyprzedany! Bieg dopiero w grudniu

Na siedem miesięcy przed startem organizatorzy maratonu w Walencji poinformowali, że sprzedali rekordową liczbę 33 tysięcy pakietów startowych na tegoroczną edycję. Wśród uczestników biegu, który odbędzie się 3 grudnia aktualnie jest 441 zawodników z Polski. Biegacze, którzy spóźnili się z rejestracją mogą wpisać się na listę rezerwową, albo wykupić droższy pakiet premium.

Będzie rekord frekwencji?

Ponad połowa z 33 tysięcy zapisanych na maraton w Walencji to cudzoziemcy. Lokalnych biegaczy na listach jest około 8,5 tysiąca, reszta przyjedzie z pozostałych części Hiszpanii. Więcej niż w poprzednich edycjach jest kobiet, których udział na listach startowych organizatorzy szacują na 20 proc.

Dla co dwudziestego uczestnika grudniowy bieg będzie debiutem na królewskim dystansie, a prawie 40 proc. maratończyków w Walencji jeszcze nie startowało. Bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. W ubiegłym roku do mety dotarło 281 naszych biegaczy. Jak poinformowali nas organizatorzy, w tym roku na liście jest już 441 biało-czerwonych.

Jest lista rezerwowa i pakiety premium

Spóźnialscy, którzy nie chcą przegapić maratonu w Walencji w 2023 roku, obecnie mogą dołączyć tylko do listy rezerwowej. Tworzona jest na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Oczekujący muszą liczyć na łut szczęścia i rezygnację ze startu kogoś, kto już ma pakiet na bieg.

Jeśli zwolni się miejsce, otrzymają od organizatorów maila z informacją o możliwości jego zakupu i indywidualnym kodem ważnym tylko 48 godzin. Koszt rejestracji w takim przypadku wynosi 180 euro.

Warto zauważyć, że uczestnicy, którzy kupili pakiety z pierwszej puli, tuż po otwarciu zapisów za miejsce na liście startowej maratonu płacili 70 euro.

Dla bardziej zamożnych biegaczy organizatorzy udostępnili pulę pakietów premium w cenie 300 euro. Oprócz numeru startowego obejmują m.in. dostęp do strefy VIP dla zawodnika i osoby towarzyszącej, bilety na Bimbo Breakfast Run, indywidualny depozyt w szafkach oraz zdjęcia z mety.

Moda na Walencję

Maraton w Walencji to największy maraton w Hiszpanii, który słynie z płaskiej trasy i niezwykłych finiszowych metrów w futurystycznym Ciutat de les Arts i les Ciències. Ubiegłoroczną edycję ukończyło prawie 22 tysiące zawodników.

Źródło: VcRunning