W sobotę w Łodzi charytatywny ProviRun. Będziemy tam z kamerą

Już 20-go maja odbędzie się szósta edycja biegu charytatywnego ProviRun. Podczas biegu głównego zwodnicy pobiegną na trasie 5,5 km. Na wielbicieli marszów i nordic walking’u czeka sekcja chodząca. Wśród uczestników znajdą się również goście VIP oraz najlepsi łódzcy biegacze i zawodnicy NW, czyli specjalna grupa Łódź Gold Team. Między biegaczami z kamerą szaleć będzie nasz reporter Damian Bąbol.

ProviRun to bieg charytatywny, cały dochód ze sprzedaży pakietów zasili konto Fundacji „Gajusz”. Dodatkowo sponsor tytularny wpłaci dodatkowe środki za każdego zawodnika z grupy VIP i Łódź Gold Team. Do tej pory w czasie pięciu edycji biegu przekazano dla fundacji już 150 tysięcy złotych.

Miejscem imprezy tradycyjnie będzie Las Łagiewnicki w Łodzi, dlatego bieg będzie miał charakter przełajowy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 od Biegu Superbohaterów na dystansach 300 m, 500 m,  700 m i 1000 m. Wezmą w nim udział dzieci uczestników przebrane za postacie z bajek i kreskówek.

Bieg główny wystartuje o godzinie 14:00. Biuro Zawodów, start i meta zawodów będzie mieścić się w Centrum Zarządzania Łódzkim Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86.

ProviRun to jedyny bieg w Polsce, w którym zawodnicy ścigają się w kategoriach związanych wagą 90 kg+ i wzrostem 190 cm+.

Podobnie jak przed rokiem do Łodzi z kamerą przyjedzie reporter portalu biegowe.pl Damian Bąbol, który zrealizuje filmową relację z wydarzenia.

Źródło: Provident

Fot. w nagłówku providentrun.pl