Wygraj pakiety na niedzielny bieg Wings for Life w Poznaniu [KONKURS]

W niedzielę, 7 maja, odbędzie się 10. edycja charytatywnego biegu Wings for Life. W wydarzeniu można uczestniczyć na dwa sposoby: w formule stacjonarnej oraz na całym świecie dzięki aplikacji mobilnej. Na grupie „Biegaczki i Biegacze” na Facebooku trwa konkurs, w którym można wygrać łącznie 6 pakietów na bieg stacjonarny w Poznaniu i 10 voucherów na bieg z aplikacją, a także otwarte słuchawki sportowe Philips A7607 z technologią przewodnictwa kostnego.

W Poznaniu albo z aplikacją

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Wings for Life World Run wystartuje w niedzielę, 7 maja punktualnie o godzinie 13:00. W Polsce będzie można w nim uczestniczyć na dwa sposoby – biorąc udział w biegu stacjonarnym lub z aplikacją.

Bieg Flagowy odbędzie się w Poznaniu, gdzie za kierownicą samochodu pościgowego po raz kolejny zasiądzie legendarny skoczek Adam Małysz. Trasa zawodów bardzo przypomina tę sprzed roku. Start tradycyjnie z Międzynarodowych Targów Poznańskich, następnie uczestnicy pobiegną w dół ulicy Królowej Jadwigi. Następnie opuszczą miasto drogą wojewódzką nr 307 i będą biegali przez mniejsze miejscowości.

fot. Marcin Kin

Wolnych miejsc na ten bieg nie ma już od listopada ubiegłego roku. 8 tysięcy pakietów błyskawicznie znalazło swoich właścicieli.

Tym, którym nie udało się zapisać, pozostaje udział w biegu wirtualnym dzięki aplikacji mobilnej. W ten sposób w wydarzeniu można wziąć udział z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do aplikacji Wings for Life i opłata w wysokości 70 złotych. W tym przypadku nie obowiązuje limit miejsc. Wirtualna rywalizacja może rozpocząć się dokładnie o tej samej porze co bieg stacjonarny. Uczestnicy biegu z aplikacją będą jednak pokonywać własne trasy.

Prawdopodobnie ostatnia szansa, aby pobiec w Poznaniu

Od kilku lat nasza redakcja opiekuje się grupą „Biegaczki i Biegacze” na Facebooku. Aktualnie należy do niej niemal 46 tysięcy członków, to jedna z największych grup biegowych na tym portalu społecznościowym.

W poniedziałek, 1 maja wspólnie z marką Philips Sound na grupie uruchomiliśmy konkurs, w którym można wygrać 3 zestawy złożone ze słuchawek sportowych Philips A7607 z technologią przewodnictwa kostnego i bezpłatnego vouchera na stacjonarny bieg Wings for Life  w Poznaniu, dodatkowo 3 bezpłatne vouchery na ten bieg, a także 10 voucherów na bieg z aplikacją w ramach Wings for Life.

Aby otrzymać szansę na nagrodę wystarczy opublikować pod postem konkursowym zamieszczonym na grupie zdjęcie lub film (o długości maksymalnie 20 sekund) pokazujące jak bieganie cię uskrzydla.

Czas na wysyłanie zgłoszeń upływa 3 maja (środa) o godzinie 20:00. Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursu w skład, której wejdą członkowie redakcji portalu biegowe.pl. Wyniki ogłosimy 4 maja (czwartek) o godzinie 12:00. Szczegóły w poście konkursowym.

Jedyny taki bieg

Wings for Life to niezwykła impreza biegowa. Tu meta goni uczestników, którzy startują jednego dnia, o tej samej godzinie na całym świecie. Po 30 minutach za biegaczami ruszają za samochody pościgowe – wirtualne w przypadku biegu z aplikacją i całkiem realne na trasach biegów stacjonarnych. Bieg wygrywa ostatnia kobieta i ostatni mężczyzna dogonieni przez auto. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w ubiegłym roku w Wings for Life wzięło udział prawie 162 tysięcy osób ze 165 krajów.

Całkowity dochód ze sprzedaży opłat startowych organizatorzy przekazują na badania Fundacji Wings for Life, których celem jest pomoc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Od pierwszej edycji w Wings for Life World Run uczestniczyło ponad 1,08 miliona osób w 195 krajach. Dzięki opłatom startowym, Fundacja Wings for Life zgromadziła ponad 38,3 miliona euro i sfinansowała już 276 projektów badawczych w 74 obszarach.

red, współpraca reklamowa z marką Philips Sound

fot. w nagłówku Wings for Life