Biegnij Warszawo z oficjalną koszulką

Organizatorzy Biegnij Warszawo przedstawili wzór oficjalnej koszulki, w której wystartują uczestnicy w 2023 roku. Po 11 latach na warszawskich ulicach znów królować będzie czerń. Bieg na dystansie 10 km odbędzie się 1 października. 

Jest czarna i tradycyjnie sygnowana logiem Nike. Na przedzie jak zwykle umieszczone zostało logo imprezy. W odróżnieniu od czarnej koszulki z 2012 roku, ta tegoroczna jest z krótkim rękawem. Trafi do pakietów startowych bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Biegnij Warszawo to jeden z nielicznych biegów, którego organizatorzy zobowiązują uczestników do startu w oficjalnej koszulce wydarzenia.

Finisz na Łazienkowskiej

Piętnasta edycja Biegnij Warszawo wystartuje 1 października o godzinie 12:00 z ulicy Myśliwieckiej. Stamtąd biegacze ulicami Rozbrat, Solec i Tamka dotrą do Mostu Świętokrzyskiego, którym przeprawią się na drugą stronę Wisły. Tam czekać będzie na nich skręt w prawo, w ulicę Wybrzeże Szczecińskie, którą obok stadionu PGE Narodowego dobiegną do Mostu Poniatowskiego.

Następnie biegacze powrócą na lewy brzeg i przy Rondzie de Gaulle’a skręcą w prawo, w Nowy Świat i Świętokrzyską. Na koniec ponownie Tamką popędzą przez Powiśle prosto do mety usytuowanej na płycie stadionu Legii.

Trwają zapisy

Internetowe zapisy na bieg trwają na stronie biegnijwarszawo.pl. Do 31 sierpnia pakiet startowy kosztuje 99 złotych. Obecnie liczba osób zarejestrowanych na zawody powoli dobija do tysiąca. Przypomnijmy, że w 2022 roku bieg ukończyło 3875 osób, a przed pandemią 6165 zawodników.

red