Ponad 3 tysiące zapisanych na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Organizatorzy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego ogłosili dzisiaj, że na listach startowych biegu jest już ponad 3 tysiące nazwisk. Zawody odbędą się 24 września. Wciąż nie znamy trasy, jaką pokonywać będą maratończycy, ale już wiadomo, że będzie różnić się od tej sprzed roku. Do końca czerwca na maraton w stolicy obowiązuje niższe wpisowe.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski zapowiada się okazale. Przyciąga uwagę biegaczy, mimo że organizatorzy nie przedstawili jeszcze projektu oficjalnej koszulki, medalu, a także przebiegu trasy zawodów. Co za tym idzie, nie wiadomo skąd wyruszą maratończycy i gdzie będą finiszować.

Organizatorzy podgrzewają atmosferę w mediach społecznościowych zapowiadając rychłe rozwikłanie tej zagadki. Wczoraj na Facebooku przedstawili plakat historycznej pierwszej edycji Maratonu Pokoju z 1979 roku ze startem i metą przed Stadionem Dziesięciolecia. Wskazali, że publikują go nieprzypadkowo.

Trzeba przyznać, że 3 tysiące zapisanych na 3 miesiące przed imprezą bardzo dobrze wróży frekwencji na maratonie, który nieprzerwanie odbywa się od 1979 roku.

– Na liście startowej 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego właśnie pojawiła się okrągła liczba… 3 tysięcy nazwisk!  Brawo! Jesteśmy szalenie dumni, że planujecie zostać maratończykami właśnie tu, w Warszawie – napisali organizatorzy z Fundacji „Maraton Warszawski” w mediach społecznościowych.

W programie tegorocznej imprezy oprócz Maratonu Warszawskiego znajdują się jeszcze biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska, w której z królewskim dystansem zmierzą się trzyosobowe drużyny, a także Nice To Fit You Warszawska Dycha. To zawody na 10-kilometrowej trasie na przykład dla tych, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby pokonać 42,195 km. Organizatorzy zapowiadają również biegi dziecięce. Wygląda na to, że 24 września w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. Maciej Krüger

Trwają zapisy

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com.  Do 30 czerwca podstawowy pakiet startowy na maraton kosztuje 200 złotych, dodatkowo można dokupić koszulkę techniczną New Balance za 79 złotych, lub bawełnianą za 49 złotych.

red

fot. w nagłówku Piotr Dymus