Ruszyły zapisy na 8. Bridgestone Sztafetę Maratońską

Już można zapisywać się na 8. Bridgestone Sztafetę Maratońską, w której trzyosobowe zespoły 24 września będą pokonywać królewski dystans na trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Do udziału w zespołowym bieganiu organizatorzy zapraszają m.in. grupy przyjaciół, rodziny i pracowników firm.

Wespół w zespół

Bridgestone Sztafeta Maratońska to dobry pomysł na start dla tych, którzy oswajają się z myślą o samodzielnym przebiegnięciu królewskiego dystansu, a jednocześnie pragną poczuć magię i stać się częścią Maratonu Warszawskiego. Krótszy dystans to okazja do wejścia w świat biegów ulicznych, zaznajomienia się z atmosferą dużych wydarzeń biegowych oraz sposób na integrację z bliskimi.

Bridgestone Sztafeta Maratońska wystartuje 24 września o godzinie 9:00, razem z 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim. Pierwszy zawodnik pokona około 10 kilometrów, drugi około 18 kilometrów, a trzeci resztę maratońskiego dystansu, czyli nieco ponad 14 kilometrów.

Strefy zmian zlokalizowane będą w miejscach umożliwiających szybki powrót do okolic startu, dzięki czemu każdy uczestnik będzie miał komfort niezależnie od tego, na której zmianie pobiegnie.

– Nic nie motywuje i nie wzmaga takich emocji tak, jak rywalizacja drużynowa. Dlatego zbierz 3-osobową grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wspólnie wziąć udział w święcie biegania, jakie opanowuje stolicę Polski co roku w ostatnią niedzielę września i poczujcie atmosferę Maratonu Warszawskiego! W tym roku startujemy 24 września – jeśli choć trochę lubisz bieganie, nie może Cię zabraknąć. Skompletuj team i wystartujcie wspólnie – zachęcają organizatorzy.

Jak się zapisać?

Zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską prowadzone są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. 

Podstawowa opłata startowa za całą trzyosobową drużynę wynosi 300 złotych. Kapitan może dokupić dla członków zespołu koszulki bawełniane (49 zł sztuka) lub techniczne New Balance (79 złotych).

W ubiegłym roku w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej rywalizowało 129 zespołów. Najszybciej do mety dobiegł team Passion First, który łącznie uzyskał wynik 2:25:09. Wyprzedził ekipę W Sparcie wsparcie! (2:40:46) i Allianz Running Team (2:42:59).

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”, red