Studniówka 15. Silesia Marathonu

1 października o godzinie 8:00 wystartuje jubileuszowy 15. Silesia Marathon. Oznacza to, że do rozpoczęcia zmagań na dystansach maratonu, półmaratonu i 50-km ultramaratonu zostało dokładnie 100 dni. Jak podali organizatorzy, udział w imprezie zadeklarowało dotychczas ponad 4,3 tysiąca zawodników.

Silesia Marathon to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju, która na swój start przyciąga tysiące biegaczy. Atutem wydarzenia są oryginalna trasa prowadząca przez cztery śląskie miasta (Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Chorzowów), świetna organizacja biegu, tysiące kibiców i meta na Stadionie Śląskim, największej w kraju arenie lekkoatletycznej.

Uczestnicy Silesia Marathon mijać będą miejsca nawiązujące do industrialnego klimatu regionu oraz tereny zielone, które stanowią aż 60% całości trasy. Wczesna pora startu biegu głównego również powinna sprzyjać niższej temperaturze, w której łatwiej o rekordowe wyniki.

Nie jest za późno na przygotowania

– Jeśli jeszcze nie podjęliście wyzwania i Wasze nazwiska nie widnieją na liście startowej tego wyjątkowego wydarzenia, nic straconego! Wciąż macie dość czasu, by przygotować się do startu na jednym trzech dystansów. Do wyboru tradycyjnie macie: półmaraton, maraton lub 50-cio kilometrowy bieg ultra. Daje Wam to swobodę dostosowania poziomu wyzwania do swoich umiejętności i kondycji. Nie zastanawiajcie się więc już ani chwili, dołączajcie do nas i razem świętujmy tę okrągłą rocznicę – zachęcają organizatorzy.

Tylko do 30 czerwca obowiązuje niższa opłata startowa na każdy z trzech biegów. Maraton kosztuje 180 złotych, półmaraton 150 złotych, a ultramaraton 190 złotych. Od lipca pakiety podrożeją o 20 złotych. Zapisy prowadzone są na stronie silesiamarathon.pl.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active