W niedzielę Ewa Swoboda zmierzy się z wiceliderką światowych tabel

Do wyjątkowego pojedynku sprinterskiego dojdzie w niedzielę, 4 czerwca podczas 69. na Stadionie Śląskim. Na bieżni kolce skrzyżują najszybsza Polka Ewa Swoboda oraz reprezentującą Wybrzeże Kości Słoniowej trzykrotna medalistka mistrzostw świata Marie-Josée Ta Lou.

Będą emocje

Iworyjka w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą dyspozycję startową. 14 maja na Florydzie przebiegła 100 metrów w 10.78 i jest wiceliderką światowych tabel w tej konkurencji. Na Stadionie Śląskim z pewnością będzie chciała zaatakować rekord mityngu, a ten od zeszłego roku wynosi 11.08 i należy do Ewy Swobody. Polka, która w tym sezonie jeszcze nie startowała, przed własną publicznością będzie się chciała zaprezentować z jak najlepszej strony.

– Naszych mistrzów zapraszamy do wyjątkowej rywalizacji z bardzo mocnymi rywalami z całego świata – mówi m.in. o pojedynku Swobody z Ta Lou Sebastian Chmara, dyrektor ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

fot. Łukasz Szeląg

Emocji nie zabraknie także w innych konkurencjach. Świetną obsadę będzie miał konkurs tyczkarzy, gdzie obok Piotr Liska i Pawła Wojciechowskiego zobaczymy duet doskonałych amerykańskich zawodników – Sama Kendricksa oraz Chrisa Nilsena. W skoku w dal pań formę Polek sprawdzą Ese Brum – Nigeryjka, która przed rokiem została w Oregonie wicemistrzynią świata – oraz trzecia na listach światowych Agate De Sousa.

Multimedalistów światowych imprez zobaczymy też w pchnięciu kulą. Interesująco zapowiada się konkurs rzutu młotem, gdzie obok polskich gwiazd wystartują m.in. Amerykanin Rudy Winkler oraz Kanadyjka Candy Rogers. W biegu na 400 metrów wystartuje Natalia Kaczmarek.

Początek w niedzielę o 14:00

69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, impreza wspierana finansowo przez PKN ORLEN oraz województwo śląskie rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 14:00. Moc atrakcji czekać będzie na kibiców także na błoniach Stadionu Śląskiego. Od godzin przedpołudniowych planowany jest piknik z okazji dnia dziecka, na który zaprasza samorząd województwa. Swoje stoiska wystawi tam ponad 30 podmiotów. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki

fot. w nagłówku Łukasz Szeląg