Garmin Ultra Race 2023 w Górach Stołowych. Wykują nazwiska biegaczy w skale

W weekend 8-10 września w Radkowie odbędą się zawody Garmin Ultra Race 2023. W programie zawodów cztery podstawowe dystanse 80 km, 56 km, 24 km i 9 km na trasach w Górach Stołowych. Dla najbardziej wytrwałych organizatorzy przygotowali trzydniową etapówkę Challenge ~158K. Nazwiska zawodników, którzy ukończą to wyzwanie trafią na Skałę Chwały nad Zalewem Radkowskim.

Radków to mała miejscowość w województwie dolnośląskim położna w powiecie kłodzkim. Od lat na zawody Garmin Ultra Race przyjeżdzają tutaj licznie biegacze ultra. Atutami radkowskiej imprezy są m.in. znakomita lokalizacja, czytelne oznakowanie tras i atmosfera.

W tym roku uczestnicy zmierzą się z wymagającymi trasami na jednym z czterech dystansów (80 km, 56 km, 24 km i 9 km). Wszystkie  poprowadzone będą przez zachwycające szlaki i ścieżki Gór Stołowych. Garmin Ultra Race, w szczególności na krótszych dystansach, uchodzi za imprezę dla początkujących biegaczy ultra. Każdego roku wielu zawodników rozpoczyna w Radkowie swoją przygodę z tym sportem.

Dla kogo Skała Chwały?

Dla starych wyjadaczy organizatorzy po raz kolejny przygotowali bieg etapowy Challenge 158k. To trzy dni bardzo intensywnego biegania po Górach Stołowych. Trasa łącznie liczy około 158 km i została podzielona na odcinki o długościach 80 km, 56 km i 24 km. Łączna suma przewyższeń wynosi 4700 m. Klasyfikacja końcowa zostanie ustalona poprzez zsumowanie czasów uzyskanych przez poszczególnych zawodników na kolejnych etapach.

Nazwiska wszystkich, którzy ukończą wyzwanie trafią na Skałę Chwały nad Zalewem Radkowskim. Oprócz tego otrzymają 4 punkty w klasyfikacji ITRA. Z danych na stronie imprezy wynika, że na liście wszech czasów finiszerów Challenge 158k znajduje się obecnie 109 mężczyzn i 13 kobiet.

W Radkowie odbędą się również zawody dla najmłodszych. Zmagania biegowe dzieci i młodzieży w ramach Garmin Junior Radków 2023 prowadzone będą na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Myślenice, Radków, Gdańsk

Garmin Ultra Race to cykl biegów, który w tym roku rozpoczął się na początku maja w Myślenicach. W Radkowie będzie jego druga odsłona, a finał serii zaplanowano na 2 grudnia w Gdańsku.

Źródło: LABOSPORT

fot. w nagłówku Michał Buczyński