Igrzyska z Kids Run w Poznaniu już w niedzielę. Zapisy na ostatniej prostej

Całe rodziny mogą wziąć udział w pierwszej edycji Igrzysk Kids Run z siepomaga.pl, które odbędą się w niedzielę, 30 lipca na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu. Impreza będzie miała charakter familijnego pikniku, na którym oprócz biegów będzie można spróbować swoich sił w kilku innych konkurencjach sportowych. Biorąc udział w wydarzeniu można pomóc podopiecznym poznańskiego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży.

Sportowy piknik

Igrzyska Kids Run z siepomaga.pl rozpoczną się w niedzielę, 30 lipca o godzinie 9:00 i potrwają do godziny 14:00.

– Obok biegu rodzinnego na trzech dystansach (200,400 i 800m) przygotowaliśmy dla Was kilkanaście stacji sportowych na których będzie można sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych. Lokalne kluby oraz pasjonaci sportu pokażą Wam jak wiele dyscyplin sportu można uprawiać w Poznaniu i w okolicach – informuje Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Co ważne, wszystkie serie będą miały charakter zabawy, bez pomiaru czasu i kolejności na mecie. Dystans będzie można dostosować do wieku i możliwości młodych zawodników.

Oprócz tego przez cały dzień na Golęcinie działać będzie kilkanaście stacji, na których zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli wspólnie bawić się sportem. Na stacjach lekkoatletycznych będzie można spróbować swoich sił m.in. w skoku w dal i skokach przez płotki. Nie zabraknie również konkurencji drużynowych, takich jak koszykówka lub piłka nożna, a także sportów indywidualnych jak tenis czy jazda na deskorolce.

Pakiet startowy kosztuje 45 zł. Zapisy trwają na stronie igrzyska.zapisy.org.

Każdy może pomóc

Wydarzenie organizuje Fundacja Sport Plus, która stoi za największym w kraju cyklem biegów dla dzieci Kids Run. Połączyła siły z serwisem siepomaga.pl, który zbiera środki dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Siostry Serafitki w Poznaniu.

Wszystkie darowizny przekazane zostaną na zakup podnośników sufitowych, które znacząco poprawią jakość życia niepełnosprawnych dzieci. To sprzęt, który pozwoli na bezpieczne transportowanie dzieci i zapewnienie im właściwego komfortu podczas codziennej rehabilitacji.

Przy okazji zapisów zakupić można charytatywną cegiełkę. Zbiórkę można też wesprzeć bezpośrednio przez stronę https://www.siepomaga.pl/serafitki

red

fot. Andrzej Olszanowski