Jubileuszowy 15. Silesia Marathon pokazał oficjalną koszulkę

Organizatorzy jubileuszowego 15. Silesia Marathonu zaprezentowali dzisiaj wzór oficjalnej technicznej koszulki imprezy, którą zawodnicy znajdą w swoich pakietach startowych. Bieg odbędzie się w niedzielę, 1 października tradycyjnie na trasie prowadzącej przez cztery śląskie miasta Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

Granat i złoto

W tym roku na Śląsku postawili na połączenie kolorów granatu i złota. Na przedzie jest tylko logo Silesia Marathonu oraz herb województwa śląskiego. Na plecach zostało powtórzone nieco większe logo biegu, które w mniejszej wersji trafiło również na prawy rękawek. Na lewym widzimy logo miasta Katowic. Na uwagę zwraca fakt, że na koszulce nie znalazły się oznaczenia komercyjnych sponsorów biegu.

– Już od pierwszej edycji Silesia Marathon oferujemy uczestnikom wysokiej jakości koszulki techniczne. Zależało nam, aby tegoroczna, jubileuszowa koszulka była wykonana z najlepszych materiałów i charakteryzowała się odpowiednimi właściwościami termoregulacyjnymi. Równie istotnym elementem był dla nas projekt i krój. Krój wypracowaliśmy w trakcie ostatnich edycji a projekt jest odpowiedzią na Wasze oczekiwania – napisali organizatorzy w komunikacie na stronie internetowej biegu.

Coraz więcej uczestników

Na liście startowej imprezy jest już ponad 5 tysięcy biegaczy. Najwięcej, bo 2956 osób zarejestrowało się na Silesia Półmaraton, na maraton zapisało się dotychczas 1959 zawodników, a ultramaraton na 50-kilometrowej trasie wybrało 179 biegaczy.

Zapisy na jubileuszową 15. odsłonę Silesia Marathonu wciąż trwają na stronie internetowej silesiamarathon.pl. Do 10 września opłata startowa na maraton kosztuje 200 złotych, wpisowe za półmaraton wynosi 180 złotych. Podane ceny dotyczą pakietów z koszulką.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active, red

fot. w nagłówku Konrad Morawski