Ruszyły zapisy na wiosenny 18. Półmaraton Warszawski

Już można zapisywać się na 18. Półmaraton Warszawski, który wystartuje 24 marca 2024 roku. To jeden z największych biegów w kraju – do mety tegorocznej edycji dotarło aż 10 tysięcy zawodników. 

Wiosna startuje w Warszawie

Półmaraton Warszawski od lat odbywa się pod hasłem „Wiosna startuje w Warszawie” i gromadzi na trasie tysiące biegaczy z całej Polski i  z zagranicy. Przyszłoroczna edycja biegu tradycyjnie zostanie zorganizowana pod koniec marca. To termin, w którym zwykle panuje dobra pogoda do biegania – nie jest za zimno, a już na pewno nie za ciepło.

Na biegaczy czekać będzie dystans półmaratoński oraz bieg na pięć kilometrów – w zależności od dyspozycji, formy biegowej oraz celu, można wybrać ten bieg, na którym planuje się powalczyć. Na razie jest za wcześnie, aby mówić o trasie czy strefie startu i mety, ale organizatorzy zachęcają, aby nie odkładać decyzji o rejestracji na bieg. Zapowiadają bogate pakiety startowe, liczne punkty kibicowania na trasie, pamiątkowy medal, Miasteczko Biegacza z atrakcjami i spektakularną metę.

– Wiosenny sezon biegowy rozpoczyna się właśnie tu – w stolicy. To już tradycja! 24 marca 2024 roku na trasę biegu na dystansie półmaratonu wyruszą biegacze, których łączy jeden cel, czyli meta – czytamy w komunikacie prasowym.

Po ile pakiety startowe?

Do końca roku podstawowa opłata startowa na 18. Półmaraton Warszawski wynosi 160 złotych. Od stycznia podrożeje o 20 złotych. Do pakietu można dokupić koszulkę techniczną New Balance (za 79 złotych) lub bawełnianą (za 49 złotych). Zapisy trwają na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. w nagłówku Sportografia.pl