W czwartek startują 99. PZLA Mistrzostwa Polski. Będzie komplet widzów

Od czwartku, 27 lipca do soboty, 29 lipca Gorzów Wielkopolski będzie najważniejszym punktem na lekkoatletycznej mapie Polski. – Na listach startowych 99. edycji mistrzostw Polski można znaleźć niemal wszystkie nasze gwiazdy – mówi na dwa dni przed startem zawodów prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski. Bilety są już wyprzedane.

Zlot gwiazd

Na listach startowych znajduje się ponad 600 zawodników ze 135 klubów. W tym gronie nie brakuje największych postaci polskiej lekkoatletyki z medalistami olimpijskim i mistrzostw Europy oraz świata na czele.

Listy startowe mistrzostw są imponujące. Dla polskich gwiazd ta impreza to najważniejszy przystanek przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Budapeszcie. Właśnie dlatego w Gorzowie Wielkopolskim wystartują niemal wszystkie nasze asy. Zobaczymy Anitę Włodarczyk, Wojciecha Nowickiego, Ewę Swobodę oraz Natalię Kaczmarek, której sukcesy z pewnością cieszą szczególnie lokalnych kibiców, gdyż przez lata była zawodniczką miejscowego klubu lekkoatletycznego – zauważa Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

fot. um.gorzow.pl

Gorzów Wielkopolski pierwszy raz będzie organizatorem mistrzostw Polski i to – jak zaznacza prezydent miasta – nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie organizacyjne.

Przygotowanie mistrzostw to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Za nami wiele miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak spokojny o efekt naszych wysiłków i przekonany, że Gorzów będzie areną wyjątkowych zmagań polskich sportowców i to właśnie na naszym stadionie zostaną pobite kolejne rekordy, które zagwarantują sportowcom niezapomniane wrażenia – mówi w przededniu mistrzostw Jacek Wójcicki, prezydent miasta.

Biletów już nie ma

Wśród wielu gwiazd jakie przyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego na trzydniowe święto lekkiej atletyki do Gorzowa znajduje się także tyczkarz Piotr Lisek. Mistrzostwa Polski są ostatnimi zawodami, na których można ubiegać się o wskaźniki i wyniki kwalifikujące do mistrzostw świata w Budapeszcie.

Z tego co wiem to organizatorzy sprzedali wszystkie bilety. Mam więc nadzieję, że na stadionie będzie świetna atmosfera. Żywo reagujący kibice zawsze pomagają. Moim celem jest w Gorzowie pokazać wysoką dyspozycję. Skaczę ostatnio regularnie 5.70-5.80 i chciałbym też tyle „zaliczyć” na mistrzostwach Polski, dając przy tej okazji frajdę kibicom oraz pokazać sobie na jakim jestem etapie przygotowań – mówi rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek.

Bilety na mistrzostwa są już wyprzedane, ale organizatorzy dla osób, którym nie udało się kupić wejściówki na stadion przygotowali specjalną strefę kibica na położonym nieopodal Placu Grunwaldzkim.

Osoby, które nie będą mogły być na stadionie będą mogły skorzystać ze strefy kibica, którą szykujemy specjalnie na okoliczność mistrzostw Polski. Na telebimie będziemy transmitować to co dzieje się 500 metrów dalej na stadionie – podkreśla koordynator organizacji mistrzostw Dawid Kuraszkiewicz z Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim.

Zawody 27, 28 i 29 lipca pokaże na żywo TVP Sport.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk