Mityng 1MILA w Warszawie w nowym terminie. Z powodu meczu Polaków

Organizatorzy rodzinnego mityngu lekkoatletycznego 1MILA poinformowali, że przekładają warszawską edycję imprezy na sobotę, 15 czerwca. Jako powód podali kolizję z terminiem pierwszego meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej na Mistrzostwach Europy UEFA Euro 2024.

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to unikalne zawody na biegowej mapie Polski. Nie ma drugiej takiej imprezy dla amatorów, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na tartanie i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym.

Każdy zawodnik otrzymuje spersonalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego dopełnia niezwykłą oprawę tego wydarzenia.

Do wyboru jest aż pięć konkurencji biegowych od kultowej 1 mili, przez różne rodzaje sztafet, biegi dla dzieci, po bieg na 5 km.

Nowy termin mityngu 1MILA

W sobotę, 16 czerwca o godzinie 15:00 Polacy rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy UEFA Euro 2024.  Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Holandii. Ponieważ dokładnie w tym samym terminie zaplanowany był mityng 1MILA w Warszawie, jego organizatorzy zdecydowali się przesunąć o jeden dzień datę rozgrywania imprezy.

Nowa data to 15 czerwca. Zmianie uległ tylko dzień, reszta programu, a także miejsce, czyli stadion AWF Warszawa pozostają bez zmian.

– Chcemy, żebyście mogli pobiec w towarzystwie swoich bliskich, nie stawiając nikogo przed koniecznością wyboru. Wierzymy, że to najlepsze rozwiązanie, by pogodzić radość z biegania na mityngu 1MILI z radością kibicowania drużynie narodowej – napisali w komunikacie.

Osoby zapisane na konkurencje rozgrywane w ramach mityngu 1MILA Warszawa, automatycznie zostały przepisane na nowy termin.

Zawodnicy, którym data 15 czerwca koliduje z innymi zobowiązaniami proszeni są o wysłanie maila na adres info@1mila.pl. Organizatorzy gwarantują zwrot opłaty startowej.

red