2 tysiące uczestników na liście startowej Nice To Fit You Warszawskiej Dychy

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza biegowa tego roku – 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Oprócz wyścigu na królewskim dystansie, miłośnicy biegania mogą zmierzyć się także z trasą Nice To Fit You Warszawskiej Dychy. Chętnych do startu nie brakuje, a liczba zapisanych na wydarzenie osób przekroczyła już 2 tysiące.  Do biegu został niecały miesiąc, zapisy wciąż trwają.

Nowa, widowiskowa trasa

Tegoroczny 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i imprezy mu towarzyszące po raz pierwszy w historii wystartują spod Pałacu Kultury i Nauki – niezwykle rozpoznawalnej lokacji na mapie stolicy. Trasa Nice To Fit You Warszawskiej Dychy jest wyjątkowo malownicza. Biegacze pokonując dystans miną wiele charakterystycznych punktów takich jak słynna palma przy rondzie de Gaulle’a, Muzeum Narodowe, Most Poniatowskiego czy stadion PGE Narodowy.

Zawodnicy będą mieli okazję biegać Alejami Jerozolimskimi, ul. Kruczą, ul. Marszałkowską czy ul. Świętokrzyską – popularnymi ulicami w samym sercu Warszawy, co powinno potęgować uczucie wielkiego wydarzenia.

Nic nie daje takiego poczucia wyróżnienia dla uczestników jak możliwość przebiegnięcia się największymi ulicami miasta zamkniętymi specjalnie na tę okazję. W tym roku podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzyszących zawodnicy poczują atmosferę stolicy w najlepszym znaczeniu tych słów. Na trasie będzie można spotkać wiele popularnych lokalizacji, a wisienką na przysłowiowym torcie jest start i meta pod samym Pałacem Kultury i Nauki. Nie możemy doczekać się ostatniej niedzieli września. To będzie prawdziwe biegowe święto – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Dystans dobry dla każdego

Nice To Fit You Warszawska Dycha to świetna okazja dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się na nieco krótszym niż maraton dystansie i jednocześnie poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia. 10 km to wyzwanie, które dostępne jest nawet dla początkujących biegaczy. Do spróbowania swoich sił zapraszamy osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem. Jednocześnie – dla doświadczonych biegaczy to kapitalna okazja do pobicia własnych rekordów. To zupełnie nowa trasa w samym centrum stolicy –  emocje gwarantowane!

– Cieszę się, że tak ogromna liczba osób decyduje się na wzięcie udziału w naszym biegu. Dla nas to również wyjątkowy czas, ponieważ świętujemy w tym roku 10-lecie naszej firmy. Myślę, że dystans Nice To Fit You Warszawskiej Dychy jest w stanie przebiec nie tylko doświadczony biegacz, ale też każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Już niedługo widzimy się na starcie mówi Paweł Wróbel, CEO Nice To Fit You.

Zapisy trwają

Cały czas można zgłosić chęć udziału we wszystkich biegach rozgrywanych w ostatni weekend września – do biegu na dystansie 10 kilometrów również.

Już wkrótce poznamy wzór oficjalnej koszulki oraz medale Nice To Fit You Warszawskiej Dychy.  Numery startowe na wydarzenie odbierać będzie można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej). Do 10 września opłata startowa za bieg wynosi 89 zł, po tym terminie kwota wzrośnie do 99 zł. Zapisy prowadzone są na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, 22 września w godzinach 14:00 – 20:00 i w przedziedzień biegu, 23 września od 10:00 do 20:00. W dniu imprezy biuro będzie nieczynne.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. w nagłówku Piotr Dymus