8. Nocny Półmaraton Praski i Piątka Praska już w sobotę. Ostatni moment, aby dołączyć

W sobotę, 2 września odbędą się 8. Nocny Półmaraton Praski oraz towarzysząca mu Piątka Praska. Start, meta oraz całe miasteczko zawodów znajdą się na błoniach PGE Narodowego. Zapowiada się dobra pogoda do biegania i bicia rekordów na płaskich trasach prowadzącymi głównymi ulicami prawobrzeżnej strony Warszawy. Dostępnych jest jeszcze około 500 miejsc, a zapisać można się nawet w dniu biegu.

Praskimi ulicami po rekordy i medale

W miasteczku zawodów na błoniach PGE Narodowego znajdą się scena, z której zostanie poprowadzona rozgrzewka przed każdym z biegów, food trucki, strefa dziecka oraz stoiska partnerów i sponsorów imprezy z licznymi atrakcjami i niespodziankami.

Imprezę rozpocznie bieg Piątka Praska o godzinie 19:30, a 8. Nocny Półmaraton Praski wystartuje o 20:30. Tradycyjnie biegacze wyruszą sprzed PGE Narodowego, a następnie trasa poprowadzi przez Pragę Północ, potem Wałem Miedzeszyńskim na Gocław. Końcówka przypadnie na urokliwą Saską Kępę i ul. Francuską.

Na trasie rozlokowane będą 4 punkty z wodą, izotonikami oraz bananami (na 3 i 4 punkcie, mniej więcej co 5 km). Dodatkowo bieg umilą zawodnikom punkty muzyczne oraz głośny doping kibiców. Organizatorzy jak zwykle zadbają o wyjątkową oprawę startu i mety, gdzie wszystkim biegaczom towarzyszyć będą ognie i lasery.

Każdy kto ukończy półmaraton oraz ,,piątkę” otrzyma pamiątkowy medal, najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe oraz statuetki.

– Przez siedem edycji obserwowaliśmy wszystkie emocje towarzyszące biegaczom od startu do mety – stres, strach, ekscytację, zmęczenie, ból, zwątpienie, walkę, zawziętość, aż po radość, spełnienie, euforię, wzruszenie i dumę. To wszystko znalazło swoje odzwierciedlenie w projektach 2023. Postawiliśmy na klasyczną okrągłą formę, z licznymi ażurami oraz wygrawerowanym hasłem tegorocznej edycji ,,Poczuj się zwycięzcą” – napisali organizatorzy prezentując oficjalne krążki 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Praskiej Piątki.

Medale wyglądają efektownie. Ich kolorystyka utrzymana jest w eleganckich tonacjach złota (bieg na 21 km) oraz srebra (5 km) poprzeplatanego bielą i niebieskim. Awers obu krążków przedstawia biegaczy – w przypadku półmaratonu to zawodnik dobiegający do mety ze wzniesionymi rękami na znak zwycięstwa, w medalu ,,Piątki” biegnący po trasie, pełen skupienia na celu.

Dodatkowo medale przedstawiają wszystkie najważniejsze miejsca, nieopodal których prowadzą trasy biegów – m.in. PGE Narodowy, most Świętokrzyski czy Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana. Przewidziano także miejsca na pamiątkowy grawer osiągniętego wyniku.

Mocna elita

Udział w zawodach potwierdziło wielu zawodowych biegaczy w tym m.in. Angelika Mach olimpijka z Tokio, multimedalistka mistrzostw Polski, Krystian Zalewski, olimpijczyk z Rio, medalista mistrzostw Polski, Mateusz Kaczor, uczestnik mistrzostw świata juniorów czy Iwona Bernardelli, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Półmaratonu Praskiego, wojskowa mistrzyni świata w maratonie.

Na listach startowych jest już ponad 5 tysięcy zawodników. Dla części z nich udział w warszawskim biegu będzie okazją do mocnego przetarcia przed jesiennymi maratonami w Warszawie i Berlinie.

Zapisy na zawody prowadzone są na stronie internetowej https://www.polmaratonpraski.pl. Dołączyć można będzie również w dniu zawodów.

red