Celuj w rekordy podczas XI RUNbertowa. Szybka piątka w warszawskiej dzielnicy 

Złamać wymarzoną barierę, pobić rekord życiowy lub po prostu stanąć na starcie. Każdy z uczestników 11. Biegu Rembertowa – RUNbertów będzie miał swój cel i motywację. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 października i już można się zgłaszać.

Szybka, płaska i atestowana 5 km trasa ponownie czekać będzie na uczestników biegu rozgrywanego w warszawskiej dzielnicy Rembertów. Już pierwsze trzy przymiotniki powinny być najlepszą zapowiedzią tej imprezy. Jest to idealny bieg zarówno dla osób walczących o jak najlepsze wyniki, ale też początkujących biegaczy dla których będzie to pierwszy sprawdzian możliwości.

Tradycyjnie nie zabraknie też propozycji dla młodszych biegaczy, którzy będą mogli wystartować z maskotkami podczas miniRUNbertowa na dystansach od ok. 100 i  ok. 450 m.

Trasa jak rok temu

W porównaniu z zeszłym rokiem trasa ma pozostać bez zmian, więc będzie można porównać swoje czasy, a także sprawdzić postępy. Uczestnicy ruszyć mają z Placu Apelowego Akademii Sztuki Wojennej, gdzie będzie się znajdować też meta biegu. Nie brakować będzie zakrętów, które tylko urozmaicają bieg, a nie wybijają z rytmu.

– Runbertów to bieg, który powstał z inicjatywy lokalnych mieszkańców, ale stał się popularny w całej Warszawie i jej okolicach. Szybka atestowana trasa oraz miła sąsiedzka atmosfera to tajemnice sukcesu tego wydarzenia. Jesienią biegacze poszukują imprez w których mogą się sprawdzić i zobaczyć co dały treningi wykonywane latem. Wszystko odbywa się zaledwie 20 minut drogi kolejką od centrum Warszawy. Jeśli ktoś nigdy tu nie startował, to warto też przyjechać i poznać nowe okolice do biegania – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa i organizator wydarzenia.

Zwycięzcami ubiegłorocznego jubileuszowego biegu zostali Łukasz Więckowski z czasem 15:45 i Diana Dawidziuk-Gosk (17:24). Aż 44 osoby pobiegły poniżej 20 minut i 159 osób uzyskało wynik poniżej 25 minut, a 245 osoby “złamały” 30 minut na 5 km. Jeśli ktoś chce śrubować swoje rekordy życiowe, to na pewno będzie miał się z kim biec.

– Z tamtego biegu mam same przyjemne wspomnienia i warto było wrócić po kilku latach przerwy. Poziom był naprawdę dobry, bo było z kim biegać i do tego ustanowiłam tam rekord życiowy, który kilka tygodni później jeszcze poprawiłam. Sama organizacja w Rembertowie jest bardzo dobra, a trasa szybka i płaska – wspomina Diana Dawidziuk-Gosk.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie https://runbertow.azs.waw.pl. Opłata startowa dla mieszkańców Rembertowa, studentów i pracowników Akademii Sztuki Wojennej, którzy chcą pobiec “piątkę” do 23 września wynosi 50 zł. Natomiast pozostali w pierwszym terminie wnoszą opłatę w wysokości 60 zł. Udział w biegu dzieci wynosi 15 zł w pierwszym terminie.

Limit uczestników w biegu wynosi 700 osób z czego 500 wystartuje w biegu głównym. W programie oprócz startu na 5 km znajdzie się też wspomniany bieg z maskotkami dla dzieci.

7 października po południu

11. Bieg Rembertowa – Runbertów odbędzie się w sobotę 7 października. Start biegu głównego nastąpi o 12:35. Wcześniej rozegrane będą biegi dzieci w czterech seriach od godziny 10:40. W ramach imprezy toczyć będą się też Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych, wyłonieni zostaną też najszybsi mieszkańcy Rembertowa czy też pracownicy służb mundurowych.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Rembertów. Partnerzy: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Rembertów Team, Biegnij Zwierzu, Print Plus, DMX Komputery, Selgros Cash and Cary, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Źródło: AZS Warszawa