Fundacja „Twarze Depresji” dołącza do akcji #BiegamDobrze

Fundacja „Twarze depresji” dołączyła do prowadzonej przez Fundację „Maraton Warszawski” akcji #BiegamDobrze, największej charytatywnej zbiórki biegowej w Polsce.  Środki, które zgromadzą biegacze chcący wystartować w 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim i imprezach towarzyszących zostaną przeznaczone na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. 

Fundacja „Twarze Depresji” należy do najaktywniejszych NGO w Polsce zajmujących się zdrowiem psychicznych. Od lat organizują ogólnopolską kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, do której zaangażowano ponad 60 ambasadorów, a ich specjaliści na co dzień pomagają w 7 programach bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a także w Telefonie Zaufania 22 290 44 42.

Fundacja prowadzi unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Ich najmłodsi podopieczni z depresją mają 4 lata. Depresja może dotknąć każdego – bez względu na wiek, płeć, czy status społeczny. Dzięki zdalnym konsultacjom specjaliści docierają z pomocą do dzieci z małych miejscowości i wsi, które w swojej okolicy nie mają szansy skorzystania z profesjonalnej pomocy.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja „Twarze Depresji” dołączyła do akcji #BiegamDobrze. Zachęcamy do aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna dla naszego ciała i głowy. Dziękuję za tę inicjatywę Fundacji “Maraton Warszawski”. Środki, które biegacze wpłacą na naszą organizację, w całości przeznaczymy na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki konsultacjom online nasi specjaliści docieramy z pomocą do dzieci ze wszystkich zakątków Polski – mówi Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji „Twarze depresji”.

Fundację „Twarze Depresji” mogą już wybierać biegacze zapisujący się poprzez ścieżkę charytatywną na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, a także imprezy towarzyszące Bridgestone Sztafetę Maratońską oraz Nice To Fit You Warszawską Dychę.  Wszystkie te imprezy już 24 września.

W słusznej sprawie biegnie się lżej

Akcja #BiegamDobrze powstała w 2015 roku z inicjatywy Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku istnienia jej uczestnicy zebrali już 7 milionów złotych, które pomogły w realizacji działań organizacji charytatywnych. To projekt, który pozwala łączyć sport – realizację własnej pasji, marzeń i styl życia z pomaganiem – chęcią czynienia dobra, wpływania na otaczającą rzeczywistość, wspierania tych, którzy potrzebują pomocy. Każdy dołączający do akcji biegacz samodzielnie wybiera, jaką organizację charytatywną chce wesprzeć.

Obecnie podczas rejestracji na biegi można zdecydować się na zadedykowanie swojego biegu jednej z aż dziesięciu organizacji – Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Rak’n’Roll, Fundację Synapsis, Fundację Wcześniak, Polską Akcję Humanitarną, Fundację Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundację DKMS i Fundację „Twarze Depresji”.

Zasada działania akcji #BiegamDobrze jest prosta. W ramach zapisów na bieg należy wybrać jedną z zaangażowanych w akcję organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę. Zachęcając swoich znajomych do wpłat na wybrany cel, biegacz powiększa swoją skarbonkę. Po zebraniu kwoty minimalnej (maraton – 450 zł, 10 km – 250 zł, sztafeta – 750 zł) w prezencie od wspieranej organizacji uczestnik otrzymuje pakiet startowy.

Uczestników #BiegamDobrze wyróżnia wyjątkowy numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. Oprócz niego, dla zaangażowanych w działanie uczestników, czekają również niespodzianki od fundacji.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”