Jest trasa 22. Poznań Maratonu. Biegacze znają ją jak własną kieszeń

Trasa 22. Poznań Maratonu będzie identyczna jak rok temu. Doświadczeni biegacze znają ją na pamięć, a nowym uczestnikom z pewnością przypadnie do gustu. Maratończycy tradycyjnie wystartują z ul. Grunwaldzkiej, a zakończą swoje zmagania na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bieg zaplanowany jest na 15 października, ale w przypadku wyznaczenia na ten dzień wyborów parlamentarnych zostanie przeniesiony o tydzień.

– Poznańska trasa jest dobra zarówno dla debiutantów, jak i starych wyjadaczy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 22. Poznań Maratonu. – Początkującym biegaczom nie przysporzy ekstremalnych trudności, a doświadczonym maratończykom umożliwi poprawę wyśrubowanych życiówek.  Mając w pamięci świetne zeszłoroczne wyniki, postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie – dodaje.

Zawodnicy po starcie na ul. Grunwaldzkiej  wyruszą w stronę Enea Stadionu. Ulicami Bułgarską i Bukowską będą kierować się w stronę Portu Lotniczego Ławica. Kolejne kilometry trasy poprowadzą ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką. Dalej  Poznań Maraton pobiegnie, ulicami Jugosłowiańską, Arciszewskiego i Hetmańską aż do Ronda Starołęka. Następnie biegacze skierują się na Rataje (Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Piaśnicka, Chartowo), a biegnąc ulicą Baraniaka, będą wypatrywać Toru Regatowego Malta. Ulicą Jana Pawła II biegacze udadzą się w stronę Ronda Śródka.

Dalsza część trasy przebiegnie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do Alei Wielkopolskiej, zawodnicy znajdą się na Sołaczu. Ostatnie 10 kilometrów przebiegnie ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską oraz Grunwaldzką, z której w okolicach Bałtyku zawodnicy skręcą na teren Targów, by finiszować na Placu św. Marka.

Zapisy trwają

Liczba zapisanych na 22. Poznań Maraton powoli zbliża się do 3 tysięcy. Cały czas można dołączyć wypełniając zgłoszenie na stronie internetowej marathon.poznan.pl i opłacając wpisowe, które aktualnie wynosi 200 zł wersji podstawowej i 250 zł z koszulką techniczną marki AdRunaLine. Limit miejsc to 5 tysięcy.

Najpóźniej do 12 sierpnia powinno się wyjaśnić, czy 22. Poznań Maraton odbędzie się w oryginalnym terminie 15 października. Najpóźniej do tego dnia powinna zostać ogłoszona data wyborów parlamentarnych. Organizatorzy już zapowiedzieli, że jeśli dojdzie do kolizji terminu imprezy z głosowaniem, to Poznań Maraton zostanie przeniesiony na 22 października.

– Prosimy, weźcie pod uwagę tę okoliczność zapisując się na 22. Poznań Maraton. Zgodnie z regulaminem, ewentualna zmiana terminu biegu wynikająca z daty wyborów nie rodzi po stronie zawodników żadnych roszczeń, w tym roszczeń odszkodowawczych. Trzymamy kciuki, by w dacie naszego biegu nie zaszła żadna zmiana. Jeśli jednak w przewidywanym terminie zamiast maratonu, pobiegniecie do urn, to w Poznaniu spotkamy się z tygodniowym „poślizgiem”. Mamy nadzieję, że w komplecie  – napisali w oświadczeniu.

Źródło: POSiR

fot. Piotr Rychter