Jubileuszowa 10. edycja „Żyrardów w Biegu” na nowej trasie. Trwają zapisy

W ostatnią niedzielę sierpnia „Żyrardów w Biegu” wystartuje w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie. Na uczestników czekają dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Rywalizacja toczona będzie na nowej trasie, biegnącej wokół malowniczego Zalewu Żyrardowskiego. Impreza odbędzie się 27 sierpnia, w przedostatni weekend wakacji. 

„Żyrardów w Biegu” wpisał się w krajobraz imprez biegowych w tym regionie, a tegoroczna edycja będzie już dziesiątą z kolei. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić trasę biegu, co z pewnością poprawi atrakcyjność rywalizacji. Okazuje się bowiem, że uczestnicy będą przemierzać kolejne metry na rundach okalających malowniczo położony Zalew Żyrardowski.

Bieg odbędzie się w zdecydowanej większości po nawierzchni asfaltowej i w części po betonowej kostce, co umożliwi start w zawodach wózkarzom (wózki typu wheelchair). Przez cały weekend czynne będzie kąpielisko, dlatego organizatorzy zachęcają biegaczy po wysiłku do zażycia orzeźwiającej kąpieli.

Pięć czy dziesięć? Trwają zapisy

Jak co roku, do wyboru są dwa dystanse – 5 i 10 km. Start biegu głównego (10 km) zaplanowano na godzinę 10:00 (limit czasu wynosi 100 minut), natomiast towarzyszącego 95 km) na 10:05 (limit czasu wynosi 60 minut). Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się około godz. 13:00. Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii OPEN), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Zapisy na zawody „Żyrardów w Biegu” prowadzone są na stronie internetowej https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html 

Do 17 sierpnia opłata startowa wynosi 60 złotych. Później wpisowe wzrośnie do 70 złotych, ale ta kwota utrzyma się tylko do 23 sierpnia. Po tym terminie koszt uczestnictwa w biegu wyniesie 90 zł. Rejestracja możliwa jest nawet w dniu imprezy, ale wyłącznie w biurze zawodów (płatność gotówką). W ramach opłaty startowej na mecie wręczane będą pamiątkowe medale, plecaki sportowe oraz woda mineralna.

Liczymy, że frekwencja dopisze, a uczestnicy, którzy tłumnie się stawią na starcie, będą razem z nami celebrować okrągłą rocznicę naszej imprezy.  Dodatkowym przyczynkiem do startu powinna być nowa, atrakcyjna trasa, wiodąca wokół zalewu. Wierzymy, że jak co roku „Żyrardów w Biegu” okaże się wielkim świętem sportu w regionie – przekonuje Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy biegu.

O mięśnie i dobre samopoczucie uczestników „Żyrardów w Biegu” zadba Sławomir Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR  wcieli się w rolę prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

Więcej informacji o biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html.

Źródło: Projekt Komunikacja