Jubileuszowy 15. Silesia Marathon przedstawił medal. Jest również niespodzianka

Organizatorzy jubileuszowego 15. Silesia Marathonu przedstawili dzisiaj wzór medalu, który trafi do biegaczy na mecie. Ma klasyczny okrągły kształt i będzie największy w historii śląskiego biegu. Oprócz krążka, uczestnicy mogą zamówić pamiątkowy znaczek, który może być elementem każdej stylizacji. Impreza odbędzie się 1 października, a na listach startowych jest już prawie 6 tysięcy zawodników.

Kawał medalu

Na wszystkich dotychczasowych edycjach Silesia Marathonu medal był okrągły. Nie inaczej jest tym razem. Krążek jest utrzymany w eleganckim, klasycznym stylu i jak usłyszeliśmy od Bohdana Witwickiego, dyrektora imprezy „to będzie kawał medalu”.

Trzeba pochwalić organizatorów za konsekwencję i spójność, bo medal nawiązuje do zaprezentowanego wcześniej wzoru z oficjalnej koszulki biegu. Na awersie medali widnieje nazwa biegu i numer edycji, na rewersie zaś znalazły się nazwy miast przez które biegnie trasa, dystans, data oraz wizerunek Stadionu Śląskiego z lotu ptaka. Projektanci uwzględnili miejsce na grawer z imieniem zawodnika i osiągniętym wynikiem.

Szarfy medali ozdabia logo biegu oraz znak herbowy Województwa Śląskiego, partnera głównego wydarzenia.

W programie jubileuszowego 15. Silesia Marathonu obok biegu na dystansie 42,195 km znajduje się również półmaraton i uliczny ultrmaraton na trasie o długości 50 km. Tradycyjnie krążki dla zawodników kończących poszczególne zawody będą różnić się kolorami.

– Postanowiliśmy pozostać wierni kolorystyce z ubiegłych lat, a co za tym idzie maratończycy otrzymają medale w kolorze niebieskim, półmaratończycy cieszyć się będą krążkami w odcieniach czerwieni, a utramaratończycy nagrodzeni będą trofeum w szarościach i srebrze – informują organizatorzy.

Mały znaczek, wielka duma

Poza okazałymi medalami na biegaczy czeka jeszcze jedną niespodzianka. Z okazji jubileuszowej edycji uczestnicy już wkrótce będą mogli zamówić „Pins Finishera”. To dyskretna przypinka, która może trafić na marynarkę, lub dowolny element garderoby.


– Medal zapewne zawiśnie na ścianie z Waszymi trofeami, a pins/przypinka pasuje do każdego stroju na miasto. Można go też przypiąć do torby sportowej lub w innym dowolnym miejscu, tak by móc pochwalić się swoim sportowym osiągnięciem. A na pewno warto się nim chwalić – czytamy w komunikacie Fundacji Silesia Pro Active.

Pins można zamówić internetowo po zalogowaniu na konto zawodnika, zaznaczając odpowiednią opcję w części „Dodatkowe opłaty”. Przygotowana została wersja maratońska i dla uczestników półmaratonu. Przypinka kosztuje 10 złotych.

Coraz więcej uczestników

Do dzisiaj na 15. Silesia Marathon zapisało się prawie 5,7 tysiąca zawodników. Najwięcej, bo 3,3 tysiąca na półmaraton, dystans maratoński wybrało 2,1 tysiąca biegaczy, a ultramaraton 187 osób. Najwięcej zarejestrowanych mieszka na Śląsku (4195), ale chętnie Silesia Marathon wybierają również zawodnicy z Małopolski (428), Dolnego Śląska (250), opolskiego (168) i mazowieckiego (120).

Internetowe zapisy na 15. Silesia Marathon prowadzone są do 10 września na stronie https://silesiamarathon.pl/rejestracja. Pakiet startowy na maraton z koszulką techniczną kosztuje 200 złotych.

Źródło: Silesia Marathon, red