Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych dla San Diego i Kopenhagi

Światowa Federacja Lekkiej Atletyki World Athletics na poniedziałkowym spotkaniu w Budapeszcie wybrała gospodarzy Mistrzostw Świata w Biegach Ulicznych w 2025 i 2026 roku, a także organizatorów Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce U20.

Inauguracyjne Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych obejmujące dystanse: milę, 5 km oraz półmaraton odbędą się 1 października w Rydze. Od 2025 roku impreza będzie organizowana co roku.

Decyzją World Athletics gospodarzami kolejnych dwóch edycji mistrzostw będzie San Diego w USA (2025) i Kopenhaga (2026), która w 2014 roku organizowała Mistrzostwa Świata w Półmaratonie.

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2026 odbędą się w Eugene w stanie Oregon. Rada World Athletics przywróciła również Limę w Peru jako gospodarza Mistrzostw Świata U20 w 2024 roku.

– Wiele wspaniałych miast na całym świecie wyraża zainteresowanie organizacją naszych wydarzeń. Jesteśmy zachwyceni jakością aplikacji kandydatów, których mieliśmy do wyboru na gospodarzy imprez World Athletics na przyszłe trzy lata – powiedział Sebastian Coe, prezydent World Athletics.

Źródło: World Athletics

fot. w nagłówku: Depositphotos.com